"צריכים להיות יותר 'רעים' על המגרש"

בראון אחרי הפסד י-ם לראשל"צ. וגם: הדעיכה של קרמר

רועי כהן
רועי כהן  18.01.21 - 06:42
תחילת כתבה

חילוף המאמנים שנכפה על הפועל ירושלים ממשיך לתת את אותותיו, והאדומים כבר סופרים הפסד רביעי בחמשת המשחקים האחרונים, אחרי ההדחה אמש (ראשון) מהליגה הבלקנית, בתום ההפסד 79:73 למכבי ראשון לציון. אלא שמעבר לתוצאות עצמן, בירושלים צריכים להיות מודאגים בעיקר מהעובדה שההפסד אתמול היה זהה להפסד הצורב לטורק טלקום בשבוע שעבר: שליטה מוחלטת במשך שלושה רבעים, ואז התפרקות טוטאלית ברבע האחרון.

מעבר לבעיה המנטלית, שללא ספק התעוררה בשני המשחקים האחרונים, אי אפשר שלא לשים לב לירידה החדה ביכולתו של כריס קרמר. למעשה, מאז חזרתו של ג'ייקובן בראון, קרמר חווה ירידה ברורה בתפוקה: עד חזרתו של הקפטן, קרמר רשם 15 נקודות ב-41% לשלוש, ומאז שבראון חזר קרמר צנח ל-10.2 נק' ו-21.7% ל-3. קרמר, בניגוד גמור לג'יימס פלדין למשל, הוא טווינר - לא רכז ולא קלעי, ונדמה שקבלת ההחלטות שלו לאחרונה לוקה בחסר. בירושלים צריכים לקוות שאדומייטיס יצליח להוציא את קרמר מהתקופה הרעה, ואולי ההיכרות המוקדמת שלהם מריטאס וילנה תסייע בתהליך.

אדומייטיס הודה בסיום שההפסד אמש זהה לזה שבליגת האלופות בשבוע שעבר: אך בראון סיפק הסבר אחר ליכולת הדלה לאחרונה: "אנחנו צריכים להיות יותר רעים על המגרש. לא רעים כמו הבאד בויז של דטרויט, כי היום משחק כזה לא יעבוד, אבל בהחלט במובן של לא להרשות סלים קלים ברבע האחרון. כמנהיג, אני יודע שחייבת להיות נקודת שינוי בחדר ההלבשה, הגנתית והתקפה, אם אנחנו לא יכולים לשמור אנחנו לא יכולים לנצח".

על חילוף המאמנים אמר: "ידענו שנקבל מאמן חדש, אמרתי לחבר'ה שזו התחלה חדשה עבורנו, רובנו היינו מאוד קרובים לעודד 3 שנים כמעט וזה כואב. עכשיו יש מאמן חדש, הוא רוצה לעשות את הדברים שלו, הגנתית אנחנו עושים דברים אחרים, התקפית נשארנו כמעט אותו דבר, ואנחנו צריכים להקשיב לו".

"כמנהיג זה תלוי בי אני לא מתלונן על הפציעה שלי, אני נותן את הלב שלי, זה מה שאני רוצה ואם כולנו נותנים את הלב אני הולך למרות ההפסד הביתה שמח. האוהדים בהחלט חסרים לנו כי הם מביאים אנרגיה שונה ומפחידים קבוצות אחרות לפעמים, אבל זה כבר מזמן לא תירוץ. אנחנו משחקים ככה כבר כמעט שנה, צריך להתמודד עם זה, ולחזור להיות הפועל ירושלים".