הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מטרה חשובה": חולון מחכה לגלבוע בבלקנית

השתיים ייאבקו בחצי הגמר. פניני: "הליגה הזו - גלגל הצלה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  26.04.21 - 19:17
תחילת כתבה

אחרי שנס ציונה קטפה את התואר האירופי הראשון שהיה מונח על השולחן העונה, גם הפועל חולון וגלבוע/גליל רוצות. מחר (שלישי) השתיים ייפגשו במסגרת חצי גמר פיינל פור הליגה הבלקנית במטרה להשיג את הכרטיס המיוחל למשחק הגמר. במשחק השני, ברואה תפגוש את אקדמיק פלובדיב.

"כל מפעל בו אנחנו משחקים חשוב עבורינו, בכל מפעל אנחנו רוצים להגיע הכי גבוה שאפשר", התייחס מאמן הפועל חולון, סטפנוס דדאס, למשחק. "הליגה הבלקנית היתה חשובה לנו מהיום הראשון, נתנו את המקסימום בכל משחק. המטרה שלנו לכל אורך הדרך הייתה להגיע עד לגמר של הליגה הבלקנית. לכל תואר יש את הערך שלו, העונה הליגה הבלקנית הייתה ברמה מאוד גבוהה בשל העובדה שהתחרו בה 12 קבוצות ישראליות. זה נתן לנו עוד יותר מוטיבציה להגיע ולזכות בתואר".

"לזכות בגביע מול הקהל שלנו, באולם הביתי, יהיה מאוד חשוב", המשיך דדאס. "זו דחיפה גדולה עבורינו לקראת הפיינל 8 של הצ'מפיונס-ליג, עוד אחת מהמטרות החשובות ביותר שלנו החודש והעונה. אני מקווה שננצח את גלבוע ונקבל אולם מלא בגמר בדרך אל התואר. הליגה הבלקנית נתנה לנו הזדמנות להמשיך להתאמן ולשחק, זה היה מאוד חשוב ותרם מאוד לחיבור שלנו. נפגשנו עם גלבוע שלוש פעמים העונה. ניצחנו פעמיים והפסדנו פעם אחת. אנחנו מכירים אחת את השנייה טוב מאוד. הקבוצה שתהיה מרוכזת ובעלת יותר מוטיבציה - תגיע לגמר".

קפטן הפועל חולון, גיא פניני, הוסיף: "יש לנו אפשרות לקחת תואר ראשון העונה וזה מתחיל מחר במשחק מול גלבוע. מבחינתנו, לכל תואר יש חשיבות מאוד גדולה, גם לשחקנים וגם למועדון. עשינו דרך מאוד יפה עד עכשיו בליגה הבלקנית, לא הפסדנו אף משחק ואנחנו רוצים להמשיך את המסע שלנו ולסיים אותו בתואר. הליגה הזו מאוד עזרה לנו בתחילת העונה, בזמן מאוד קשה שעצרו הכל במדינה והספורט נעצר. זה היה איזשהו גלגל הצלה בשבילנו. זו גם הייתה חוויה מעניינת, להגיע למקומות שבדרך כלל אנחנו לא מגיעים להכיר דברים חדשים. הליגה הזו היתה מאוד חוויתית ואפשר להגיד כיף גדול".

לגבי המפגש מול גלבוע אמר פניני: "כולנו יודעים את האיכות של גלבוע העונה. קבוצה מאוד מאומנת וקשוחה. הם עושים עונה מדהימה עד כה ויהיה משחק מאוד אינטנסיבי. המפתח הוא שני הגבוהים שלהם, הם מאוד דומיננטיים בתוך הצבע. אנחנו צריכים לשחק את המשחק שלנו ולהמשיך את העונה הטובה שלנו כדי לסיים עם תואר. יש לנו עוד מטרות העונה, אבל אנחנו רוצים לזכות בתואר ראשון שזה הליגה הבלקנית".

גם בצד השני כבר מצפים בקוצר רוח להתמודדות. מאמן גלבוע גליל, אבישי גורדון, אמר: "אנחנו מאוד מתרגשים, זו אחת המטרות שלנו העונה, לזכות בתואר בליגה הבלקנית. אנחנו רוצים לשמח את הקהל האדיר שלנו וכמובן גם את עצמנו. ראינו אתמול את עירוני נס ציונה עושה היסטוריה, התרגשנו איתם, אנחנו גאים בהם וגם אנחנו רוצים".

"חולון קבוצה מאוד מיוחדת, נבנה שם סגל ברמה מאוד גבוהה עם מאמן טוב מאוד", המשיך גורדון. "יש להם הרבה כלים. אחד הדברים הכי חשובים זה משחק הריצה שלהם, השלשות והריבאונד. ברגע שנצליח לעצור אותם בדברים האלה ולהוריד את הממוצעים שלהם, זה יעזור לנו מאוד. זה משחק שהדברים הקטנים יכריעו בו".

קפטן גלבוע/גליל, נתנאל ארצי, הוסיף: "אנחנו קודם כל צריכים לעבור את מחר, חצי הגמר מול הפועל חולון, שזה משחק לא קל. אנחנו נרגשים מאוד, אבל חייבים להיות עם רגליים על הקרקע. חולון זו קבוצה לא פשוטה בכלל, צמודה אלינו מאוד בליגה. נבוא בכל הכוח כדי להגיע לגמר, ושם נילחם על תואר ראשון לגלבוע העונה".

בתוך כך, בעקבות מקרה ההצתה של נכה צה"ל, איציק סעידיאן - פיינל פור הליגה הבלקנית יוקדש ללוחמי צה"ל ונפגעי פוסט טראומה. מנהלת הליגה החליטה לייצר שיתוף פעולה עם עמותת נט"ל ואף הזמינה את המטופלים והמתנדבים של העמותה למשחקי הפיינל פור. במסגרת שיתוף הפעולה, במשחק הגמר תעלה למגרש הקבוצה הישראלית שתעפיל עם חולצות שעל גבן מספרים שונים (67,73,82 ועוד). כל מספר מייצג שנה בה פרצה מלחמה בישראל. עמותת נט״ל יוצאת במבצע התרמה על מנת שתוכל להמשיך ולסייע לכל אותם מאות לוחמים משוחררים הזקוקים לסיוע נפשי על רקע שירותם הצבאי.