הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מודרני עם ניחוח היסטורי: הרכב כל הזמנים של גוטמן

פרוייקט "ההרכב של המדינה" ממשיך. והפעם, מאמן הנבחרת בעבר: הפתיע עם נג'ואן גרייב ואלון חרזי, עשה כבוד למוטל'ה שפיגלר וקינח עם ערן זהבי. מסכימים? בחרו הרכב משלכם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.04.21 - 16:18

פרויקט "ההרכב של המדינה" ממשיך לרקום עור וגידים: ביום העצמאות, ייבחרו במשדר חגיגי ומיוחד בערוץ הספורט ה-11 הגדולים של כל הזמנים בכדורגל הישראלי. במסגרת הפרויקט, גם אגדות העבר נדרשות לבחור - ואחת אחת, הן מקבלות הזדמנות לפרוש את משנתם. הפעם, הגיע תורו של מאמן הנבחרת בעבר ופרשן הערוץ כיום - אלי גוטמן.

בין הקורות גוטמן בחר להציב את דודו אוואט, מי שהפך לשיאן ההופעות של נבחרת ישראל עם 78 כאלה ואף הספיק לשחק תחת המאמן במדים הלאומיים בין השנים 2011-2014 ובהפועל חיפה. בקו ההגנה, בחר גוטמן להציב את אבי כהן ז"ל, ששיחק בליברפול ובריינג'רס, ובטל בן חיים, שמחזיק גם הוא בקריירה עשירה בפרמייר-ליג, כבלמים. מי שישלימו את החולייה האחורית של גוטמן, הם נג'ואן גרייב, ששיחק תחתיו בהפועל חיפה, ואלון חרזי.

נעבור לקישור: מי שמאייש את עמדת הקשר האחורי של גוטמן, הוא טל בנין, שבאמתחתו שני אליפויות ותואר אחד של שחקן העונה בישראל. כקשרים קדמיים, גוטמן בחר באייל ברקוביץ' ויוסי בניון - שניים מגדולי הכדורגלנים בישראל, אם לא הגדולים שבהם - מה שמשלים חוליית קישור סופר התקפית.

לסיום, גוטמן בחר להציב שלושה חלוצים: ערן זהבי, אחד הגולרים הגדולים שידע הכדורגל הישראלי, הוצב בחוד. אלי אוחנה, אגדת בית"ר ירושלים ועוד אחד מגדולי הכדורגלנים בישראל, לצידו. ולקינוח, איך אפשר בלי מוטל'ה שפיגלר, כובש השער הבלתי נשכח במקסיקו 70', שישלים שלישייה קדמית אגדית. מסכימים עם ההרכב של גוטמן? טקבקו.

ההרכב המלא
שוער:
דודו אוואט
מגן ימני: אלון חרזי
מגן שמאלי: נג'ואן גרייב
בלמים: אבי כהן ז"ל וטל בן חיים
קשר אחורי: טל בנין
קשרים קדמיים: יוסי בניון ואייל ברקוביץ'
התקפה: אלי אוחנה, מרדכי שפיגלר, ערן זהבי