הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סמפאולי הוצג כמאמן ארגנטינה: "זו הגשמת חלום"

המאמן ויתר על 830,000 יורו, שילם חלק מסעיף השחרור שלו מסביליה וחתם עד מונדיאל 2022. על מסי: "דיברתי איתו, הוא נרגש"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.17 - 19:09
יאמן את מסי. סמפאולי (ההתאחדות הארגנטינאית)
יאמן את מסי. סמפאולי (ההתאחדות הארגנטינאית)
תחילת כתבה

נבחרת ארגנטינה יוצאת לדרך חדשה. חורחה סמפאולי מונה הלילה למאמן באופן רשמי ויערוך את הבכורה בשבוע הבא במשחק המסקרן מול ברזיל במלבורן. החוזה בין הצדדים הוא עד אחרי מונדיאל 2022, והמשימה העיקרית של סמפאולי תהיה - לפחות בתור התחלה - להשיג את הכרטיס לרוסיה 2018.

סמפאולי וההתאחדות הארגנטינאית הגיעו לסיכום סופי אחרי פגישה בין הצדדים שארכה יותר מ-6 שעות. המאמן ציפה לשכר של 2,500,000 דולר, הוצע לו 1,125,000 תחילה ולאחר מכן הסכום עלה ל-1,700,000 כשלפי ההערכות, בסופו של דבר חלק מהשכר יגיע מגורמים אחרים.

יש לציין שאם סמפאולי היה ממשיך לאמן את סביליה, הוא היה מרוויח כפול ממה שירוויח בנבחרת ארגנטינה ובנוסף לכך הוא החזיק בהצעות עם שכר גבוה אף יותר. זה לא נגמר בזה, והמאמן אף הסכים לשלם חלק מסעיף השחרור שלו מסביליה שעומד על 1,500,000 יורו, ויתר על 830,000 יורו שהמועדון היה חייב לו.

"זה חלום שאני מגשים אחרי תקופה ארוכה", אמר סמפאולי הנרגש במסיבת העיתונאים שבה הוצג רשמית, "אנחנו צריכים לבנות נבחרת שתכבד את ההיסטוריה של הכדורגל הארגנטינאי, יש יותר מ-100 שחקנים שאנחנו עוקבים אחריהם. המטרה שלנו היא שהשחקנים שילבשו את מדי הנבחרת יראו את יכולתם האמיתית. הנבחרת הזו היא לא קבוצה של שחקנים, אלא 40 מיליון ארגנטינאים".

סמפאולי דיבר גם על ליאו מסי: "אנחנו רוצים שהשחקן הטוב בעולם יהיה שמח פה. דיברתי איתו אתמול והוא נרגש מאוד". מאמן ארגנטינה התייחס גם לזימונו של מאורו איקארדי, שלא קיבל הזדמנות בעבר במדי האלביסלסטה - על פי דיווחים בשל העובדה שמסי מקורב למקסי לופס, שמסוכסך עם חלוץ אינטר. "הזימון שלו מבוסס על יכולתו במדי קבוצתו", אמר סמפאולי על איקארדי.

אחרי המשחק מול ברזיל, ארגנטינה תפגוש את סינגפור למשחק הכנה נוסף. בחודש אוגוסט סמפאולי ינסה להוביל את האלביסלסטה למונדיאל כשהנבחרת נמצאת רק במקום החמישי. במוקדמות גביע העולם נותרו לארגנטינה 4 משחקים: מול אורוגוואי (חוץ), ונצואלה (בית), פרו (בית) ואקואדור (חוץ).