הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על הגובה: 1:2 לארגנטינה בבוליביה

האורחת ניצחה בלה פאס לאחר 15 שנים, שער ובישול ללאוטרו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.20 - 00:56
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

בשביל לנצח את בוליביה בגבהים של לה פאס צריך לירוק הרבה דם והערב (שלישי) ארגנטינה עשתה זאת לאחר 15 וחצי שנים של אכזבות. ליאו מסי והחבורה לא הפגינו יכולה גבוהה מדי אך לאוטרו מרטינס עשה את ההבדל עם שער מוזר על סף המחצית הראשונה ובישול גדול לחואקין קוראה בדקה ה-79.

האלביסלסטה המשיכה את המומנטום מהניצחון על אקוודור כשהיא פתחה את קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022 ברגל ימין עם 100 אחוזי הצלחה עד כה. בתוך כך, בוליביה היא זו שהחלה את ההתמודדות טוב יותר ומרסלו מורנו ניצל את קשיי הטופוגרפיה בצורה הטובה ביותר ונגח לרשת של פרנקו ארמאני בדקה ה-26 לאחר שאלחנדרו צ'ומאסרו סיפק לו הרמה מדודה.

בסופו של דבר האורחת החלה להיכנס לעניינים ושער של לאוטרו בדקה ה-45 העניק הרבה אוויר לחבורה של ליונל סקאלוני. האלביסלסטה המשיכה להפעיל לחץ ובדקה ה-75 מסי סיפק מסירת אומן ללאוטרו, שנותר לבדו מול קרלוס לאמפה, אך החלוץ של אינטר בעט לידיים של השוער. 20 דקות לאחר שקוריאה נכנס לכר הדשא, שחקנה של לאציו עשה את ההבדל כשלאוטרו מסר לחלוץ, שהפציץ לרשת את השער השני של ארגנטינה.

יש גם לציין כי לאוטרו שבר רצף של הפרעוש, שמהלך ארבע השנים האחרונות היה היחיד שכבש עבור ארגנטינה במשחקים של מוקדמות המונדיאל. מסי, ששיחק במדים הלאומיים בפעם ה-140 לא השפיע על המשחק יותר מדי אך למזלו החברים שלו הצליחו לעשות את העבודה.

מהלך המשחק:
למרות השליטה הראשונית של האורחת בוליביה הגיעה למצב הראשון במשחק אך קסטרו (7) לא ניצל את העובדה שניצב לבדו על סף הרחבה והקשר בעט מעל השער. מסי והחברים עדיין לא הצליחו להיכנס למשחק ועושה רושם שהאקלים השונה משפיע עליהם. אפשר להגיד שהצדק נעשה בדקה ה-26 כשצ'ומאסרו הרים לרחבה ומורנו מצא את הרשת בנגיחה מדויקת, 0:1 לבוליביה. השער של המארחת העיר קצת את ארגנטינה ובדקה ה-40 פארדס שלח פצצה מחוץ לרחבה, שזעזעה את הקורה. האורחת יכלה לנשום לרווחה בדקה ה-45 כשלאוטרו כבש שער ביזארי לאחר שהגנת בוליביה ניסתה להרחיק והכדור פגע בחלוץ של אינטר, 1:1.

טגליאפיקו כמעט ביצע מהפך בדקה ה-51 אך הבעיטה של המגן חלפה רק ליד הקורה. בדקה ה-67 לאוטרו קיבל כדור נהדר בתוך הרחבה אך החלוץ שלח בעיטה רעה, שהלכה רחוק מעל השער. אפשר להגיד שמסי נכנס לעניינים בדקה ה-75 כאשר שחקנה של ברצלונה סיפק ללאוטרו כדור עומק פנטסטי והחלוץ שלח בעיטה חזקה למרכז השער, שנעצרה ע"י לאמפה. הלחץ של ארגנטינה בא לידי ביטוי בדקה ה-79 כשלאוטרו מצא את קוריאה והחלוץ של לאציו בעט לרשת בעוצמה, 1:2 לארגנטינה.

הרכב ארגנטינה: ארמאני; מונטיאל, מרטינס קוורטה, אוטמנדי, טגליאפיקו; פארדס (רודריגס/69), דה פול (דומינגס/69), פלאסיוס; מסי, לאוטרו (מדינה/89), אוקמפוס (קוראה/59).
הרכב בוליביה: לאמפה; טורס, קרסקו, ואלוורדה, סאגרדו; צ'ומאסרו (מירנדה/66), קסטרו (סספדס/66), ווייאר (אורוסקו/81), קרדוסו (אראבה/87); מורנו, סאוסדו (בוסטמנטה/46).