הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בלתי נתפס": זעם בברזיל על שיפוט המסך

ראפיניה דימם, השופט התעלם. מסי וארגנטינה חגגו העפלה למונדיאל. "הפרעוש": "אני מרגיש טוב, אחרת לא הייתי משחק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.21 - 09:33
המרפק של אוטמנדי. זעם בברזיל (GETTY)
המרפק של אוטמנדי. זעם בברזיל (GETTY)

גם ארגנטינה תהיה במונדיאל. למרות 0:0 נטול דרמות מיוחדות, הרוויחו האלביסלסטה את הכרטיס לקטאר דווקא בזכות ניצחונה של אקוואדור על צ'ילה. המשמעות: לליאו מסי וחבריו תהיה הזדמנות להניף את הגביע המוזהב לראשונה מאז 1986. במקביל, בברזיל ביקרו את שופט המשחק על החלטה גבולית במיוחד.

הכל היה ערוך ומוכן לחגיגה של הקהל הארגנטינאי בסן חואן. אך למורת רוחם של עשרות האלפים באיצטדיון, האלביסלסטה לא הצליחו להשאיר את שלוש הנקודות בביתם ולחגוג העפלה ישירה. למזלם, הבשורות החיוביות הגיעו לאחר מכן מכיוונה של אקוואדור. "הפרעוש", שהפתיע כשהשלים 90 דקות מול הקהל המשולהב בסן חואן, סיפק הסברים בנוגע למצבו הפיזי: "אני מרגיש טוב, אחרת לא הייתי משחק. אבל אני עדין צריך להיכנס לקצב, במיוחד במשחקים כמו זה. לא עליתי בהרכב תקופה ארוכה. חשוב שלא הפסדנו".

מסי יודע על מה הוא מדבר כשהוא מייחס חשיבות לעובדה שנבחרתו לא נכנעה ליריבתם המרה. האלביסלסטה רשמו משחק 27 ברציפות ללא הפסד בכל המסגרות, יותר מכל נבחרת אחרת בעולם כרגע במסגרת משחקים רשמיים.

רגע לפני ההתמודדות, נרשם אירוע מרגש במיוחד כששחקני נבחרת ארגנטינה הקדישו לחלוצה של ברצלונה, קון אגוארו, שלט בו נכתב "קדימה קון! בהצלחה בהכל!". כזכור, אגוארו אובחן עם בעיות בליבו שעלולות לגרום לסיום הקריירה שלו ונמצא בהליך החלמה בימים אלו.

אחרי המשחק, כלי התקשורת בברזיל ובארגטינה התעסקו בנושאים שונים לחלוטין. אם במדינה של מסי וחבריו חגגו את ההעפלה למונדיאל, בסלסאו עיקר הדגש הושם על החלטת השיפוט הגבולית שלא הובילה להרחקתו של ניקולס אוטמנדי. על אף מרפק ברור לפניו של ראפיניה, שאף הוביל לדימום מהפה של שחקנה של לידס יונייטד, ה-VAR והצוות השיפוט התעלמו לחלוטין מהאירוע.

צ'יצ'ה, מאמנה של ברזיל, התייחס לאירוע: "זה בלתי אפשרי לא לראות את המרפק. זה מאוד ברור. האם המשחק היה מסתיים אחרת בגלל זה? לא יודע. שופט VAR ברמה גבוהה לא יכול לעבוד בצורה כזאת, זה בלתי נתפס".