הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התכנית של מיכאל ניס: רק כך ישתפר הכדורגל הישראלי

מאמן העל של הנבחרות הצעירות נאם בכנס בנתניה: "בלי השקעה באקדמיות ילדים, לא נתקדם. נגיע גם לפריפריה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.06.13 - 19:54
ניס. יש לו חזון
ניס. יש לו חזון
תחילת כתבהרגע לפני היורו, במהלך סוף השבוע האחרון, קיימה המכללה האקדמית בוינגייט את כנס המאמנים השנתי. הכנס עצמו התקיים בשיתוף ההתאחדות לכדורגל, איגוד מאמני הכדורגל ועיריית אילת במלון קראון פלאזה שבעיר.

כ-200 מאמני כדורגל לקחו חלק באירוע, שמעו הרצאות והשתתפו בסדנאות שהועברו ע"י מרצים בכירים מחו"ל; הראשון היה פרופ' אולריך הרטמן, מומחה עולמי בתורת האימון ותכנון אימונים ומשחקים, בוגר אוניברסיטת לייפציג בגרמניה; השני היה אריך רותמילר, מאמן הנבחרות הצעירות של גרמניה בעבר ומומחה מטעם FIFA בנושא פיתוח הכדורגל; השלישי היה מיכאל ניס, המנהל מקצועי של הנבחרות הצעירות של ישראל.

ניס הציג בפני המשתתפים את מצב הכדורגל הישראלי לעומת העולם, לפיו מדורגת ישראל כיום במקום ה-54 מתוך 204 מדינות (25 באירופה). לטענת הגרמני, ישנן מספר בעיות בענף בארץ, מקורן טמון בחינוך הדור הצעיר.

על פי הנתונים שהציג ניס, במדינות אשר אוכלוסייתן זהה לזו של ישראל, יש כמות גדולה פי חמישה של שחקנים. "ללא הגדלת מספר השחקנים והרחבת השורות, בעיקר בפריפריות, נצטרך לעבוד מאד מאד קשה כדי להצליח", אמר ניס וציין את התנאים והתקציבים הדלים במחלקות הנוער: "ללא אקדמיות והשקעות במועדונים לא נוכל לשפר את מצב הכדורגל בישראל".

בהמשך ההשתלמות, שערכה כיומיים, הציג פרופ' הרטמן פרופיל פיזיולוגי של שחקן כדורגל, כשאחת המסקנות היא שבסיס אירובי טוב הוא אחד היסודות החשובים ביותר ועליו ניתן לבנות הסבולת ע"י שילוב אימוני מהירות, זריזות ובעיקר כח וכח מתפרץ.