הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

1:4 לצעירה מול נורבגיה, דאבור הבקיע רביעיה. צפו בתקציר

הנבחרת השיגה ניצחון ענק ובשני היא תתמודד מול הפורטוגלים על ראשות הבית במוק' יורו 2015. חלוץ מכבי ת"א התפוצץ ושלח מסר לסוזה. ישראל שניה בבית, מקום שיכול גם כן להוביל לפלייאוף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.13 - 16:00
תחילת כתבה

ליורו הקודם הגענו בזכות האירוח אבל על פי היכולת בקמפיין הנוכחי, ישראל יכולה כבר לפנטז על הופעה נוספת בטורניר שייערך בצ'כיה. הנבחרת הצעירה הביסה היום (שישי) 1:4 את נורבגיה, כן אותה נורבגיה שהצליחה להעפיל ליורו שנערך כאן בארץ והעלתה את מאזנה ל-9 נקודות מ-4 משחקים. המשמעות: מיכאל ניס ושחקניו יפגשו ביום שני את פורטוגל בקרב על ראשות הבית. יהיה חם.

כזכור פורטוגל ניצחה את ישראל 0:3 במשחק הראשון בין הנבחרות, אבל נראה שבארץ זה יהיה סיפור שונה לגמרי. בלי קשר לקרב על ראשות הבית, הניצחון היום הוא סופר משמעותי לנוכח העובדה שגם 4 הסגניות הטובות ביותר יעפילו לשלב הפלייאוף. כרגע ישראל במקום השני עם 9 נקודות, והיא במקום טוב באמצע בין כל הסגניות בשאר הבתים, אבל חשוב לציין שנותרו לא מעט משחקים.

אחרי פתיחה מהוססת, הנבחרת נכנסה לעניינים והשתלטה על מרכז המגרש כשהיא מציגה 4 כוכבים גדולים: טאלב טוואטחה, אלי דסה, עמרי אלטמן ומונאס דאבור ענק אחד. שחקנה של מכבי ת"א הוכיח שהוא החלוץ הטוב ביותר שיש לנו כרגע בגילאים האלה עם רביעיה נפלאה. כן אתם קוראים נכון - רביעיה. והוסיף גם לא מעט פעולות חיוביות באזור הרחבה. על הדרך הוא שלח מסר חד לפאולו "רוטציה" סוזה ועלה למקום הרביעי בטבלת כל הזמנים של הצעירה (11 שערים)!. בהחלט יש על מי לסמוך.

ומגיעות גם כמה מילים למיכאל ניס. כמה ביקורות האיש הזה ספג כשהוא הונחת בישראל אבל על פי ההופעה הנוכחית של ישראל בקמפיין, נראה שהגרמני יודע מה הוא עושה. הנבחרת נראית טוב, מציגה כדורגל התקפי (כולל הרכב התקפי מאוד היום במושבה) ואוספת נקודות. צריך לזכור שלא מדובר בדור מהמשובחים שהיו לנו, מה שמרשים עוד יותר בקמפיין. 

מהלך המשחק
הפתיחה היתה שייכת לנורבגים שניסו ללחוץ על הרחבה של ברק לוי. בדקה ה-5 הגיע מהלך ישראלי נאה כאשר אלטמן השאיר כדור יפה לדסה, שניסה לסובב לרחבה אבל השוער היה במקום. 3 דקות אחר כך, טוואטחה השאיר כדור נפלא לזינו שבעט מ-8 מטרים לידיים של השוער. הנורבגים נאלצו לבצע חילוף כבר בשלב מוקדם אחרי פציעה של קווין דורה. בדקה ה-27, דסה הגביה כדור מדויק לרחבה אבל גיל יצחק פיספס בשניה. הבשורה הטובה מבחינת ישראל היא העובדה שהשחקנים בכחול השתלטו על המשחק.

בדקה ה-37 - הגיע השער. קינדה השאיר כדור יפה לדסה שפרץ בימין. האחרון שלח כדור רוחב למרכז הרחבה ומונאס דאבור ירה לפינה מ-12 מטרים. 0:1 לישראל. דקה אחר כך, דאבור מצא את קינדה שפיספס מקרוב. הלחץ הישראלי המשיך כאשר קינדה נגח מעל המשקוף בדקה ה-42.

בדקה ה-49 - דאבור רשם צמד. החלוץ קיבל כדור קשתי מדסה, התגבר על השומר ומזווית לא פשוטה הכניע את השוער. 0:2 לישראל. בדקה ה-62, דיא סבע המחליף ביצע פעולה מצוינת ומצא את קינדה שנגח החוצה. בדקה ה-83 הגיע הרגע המאכזב מבחינת הכחולים ובעיקר מבחינת אמיר בן שמעון. השחקן הצעיר שנכנס כמחליף כבש שער עצמי כשדחק את הכדור פנימה אחרי קרן נורבגית - 2:1. שתי דקות עברו, ומונאס דאבור לקח את הכדור במרחק 18 מטרים, התקדם וירה טיל שטוח - 1:3 שלושער גדול לדאבור. בדקה ה-88, דאבור נכנס לספרי ההיסטוריה עם רביעיה ענקית כשדחק מקרוב ואף נפצע במהלך. 1:4 בסיום.

הרכבים
הצעירה: ברק לוי; אלי דסה, אדי גוטליב, בן והבה, טאלב טוואטחה; לוטם זינו, רועי קהת, גדי קינדה, עומרי אלטמן (אמיר עגייב/77); גיל יצחק (דיא סבע/58), מונס דאבור.
נורבגיה: סונדרה רוסבאך, קווין דורה (מרטין ביורבנק/19), גוסטב ואסלויק, יונאס סוונסון, דניאל ברנטסן, ואלון ברישה, האווארד נילסן, כריסטיאן לאנדו לאנדו, תומאס גרוגארד, פרדריק אולבסטאד, פרדריק גולבראנדסן.