הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כחילה ומזרחי ב-11 של הצעירה מול פורטוגל

מיכאל ניס יערוך שני שינויים בקרב הגורלי במוקדמות יורו 2015 (19:30, שידור חי כאן באתר): "לא חוששים". דאבור: "מקווה להמשיך בכושר הזה"

רועי זריהן  17.11.13 - 20:46
תחילת כתבה

בזמן שכולם מדברים על הפורטוגלי הבכיר, כריסטיאנו רונאלדו, וקרבות העלייה של נבחרתו למונדיאל בברזיל, פה בארץ עסוקים בפוטוגל אחרת, זו הצעירה. מחר (שני, 19:30, שידור ישיר כאן באתר) תארח הנבחרת הצעירה של ישראל את פורטוגל במשחק הגורלי על הכרטיס לפלייאוף במוקדמות אליפות אירופה.

מאמן הנבחרת מיכאל ניס ישמור על מערך של 4-4-2, אבל יערוך שני שינויים כפויים, כאשר טל כחילה יפתח במרכז ההגנה במקומו של אדי גוטליב המוצהב. אופיר מזרחי, שלא שיחק ב-1:4 על נורבגיה ביום שישי בגלל צהובים, התאושש בנוסף מהפציעה ויפתח על חשבונו של גיל יצחק.

הנבחרת שתסיים ראשונה בכל בית עולה אוטומטית לפלייאוף, לשם יצטרפו 4 הסגניות הטובות ביותר. ישראל ופורטוגל ניצבות בשני המקומות הראשונים כרגע, עם מספר נקודות זהה - 9. ישראל ניצחה לפני יומיים את נורבגיה 1:4 כשמונאס דאבור התעלה מעל כולם וכבש רביעייה נהדרת. באסיפת הווידאו ניס שם דגש על מצבים נייחים, שהיו הבעיה העיקרית של הנבחרת בסיבוב הקודם, אז הובסה ישראל 3:0 על יד פורטוגל. שחקני הנבחרת יבלו יח את הלילה בבית המלון, ומשם ייצאו מחר למשחק באיצטדיון המושבה בפ"ת.

"אנחנו משחקים מול נבחרת מאוד חזקה שהפסדנו לה לפני מספר שבועות", אמר מיכאל ניס, "אנחנו מקווים שנצליח לשחק טוב כמו מול נורבגיה. אני לא יכול לצפות מה יהיה. היה לנו משחק טוב מולם גם בפעם האחרונה שנפגשנו, אנחנו צריכים להתרכז במצב הזה ולהגיע במצב טוב למשחקים באוגוסט".

"הסיפור יהיה שונה מנורבגיה, פורטוגל טובה מאוד, התוצאות שלה טובות", המשיך המאמן, "אנחנו יודעים כמה הם מהירים, אבל ננסה לשחק את המשחק שלנו. נראה לפי הפתיחה, עד כמה אנחנו יכולים לעשות את זה. זה יהיה שונה, הם חזקים אבל גם לנו יש הרבה בטחון ומורל בנבחרת. הנבחרת עובדת טוב, גם צוות האימון והכושר. כולם עובדים קשה מאוד וזה נותן לנו הרבה עידוד לקראת מחר, נעשה את הטוב ביותר שלנו ונראה מה יהיה".

הכוכב הגדול של פורטוגל צורף לסגל הבוגרת ולכן לא ישחק מול ישראל. "יש להם הרבה שחקנים טובים אז זה לא משנה, ברומה נהדר, כשרון גדול וישמעו עליו עוד הרבה אם ימשיך להתפתח ככה", המשיך המאמן, "הוא שיחק מולנו בפורטוגל, ויש עוד שחקנים טובים בפורטוגל. אנחנו לא מפחדים, אבל אנחנו ריאליים, יש לנו סיכוי טוב אם נשחק כמו שאנחנו יודעים. אני מקווה שהכל ילך כמו שצריך. זה משחק טוב גם לצופים, אני מקווה שיגיע קהל רב, זה מאוד עוזר לנו".

מואנס דאבור הוסיף: "אני מרגיש טוב, מקווה להמשיך בכושר שאני נמצא בו עכשיו. אני חושב שיהיה משחק קשה ומעניין מול פורטוגל, לא שמול נורבגיה היה קל, אבל זו נבחרת פשוט מדהימה. נעשה את העבודה שלנו, נתרכז בעצמנו ואי מאמין שנוכל לעשות עבודה טובה.  ברגע שראיתי שאופ"א החליטה לתת את הגול לשחקן שלהם כגול עצמי, זה צבט קצת, אבל לא התעסקתי בזה יותר מדי".

"אין ספק שבמשך כל השנים בנבחרות הצעירות, תמיד כשמגיעה נבחרת בסדר גודל כזה, היא לא מאכזבת", סיכם אלי דסה, "תמיד תהיה עבודה קשה. לצערי אני לא חווה את זה ביום יום שלי, כי אנחנו לא מתמודדים עם נבחרות כאלה, אבל זה יושב כל הזמן בראש. בסוף עולים ונותנים הכל.  למרות התוצאה שם, חטפנו שני גולים ממצבים נייחים ואת זה נצטרך למנוע כי זה יכול לתת לנו יתרון גדול במשחק".

הרכב הנבחרת הצעירה: ברק לוי; אלי דסה, טל כחילה, בן והבה, טאלב טוואטחה; גדי קינדה, לוטם זינו, רועי קהת, עמרי אלטמן; אופיר מזרחי, מונס דאבור.