קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 8 7 1 8:26 21
2 ישראל 8 5 2 9:17 16
3 פולין 8 4 1 7:20 15
4 הונגריה 8 3 3 13:14 11
5 לטביה 7 1 6 17:4 3
6 סן מרינו 7 0 7 27:0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לנבחרת הצעירה לא מגיעים תנאים של בוגרת"

לוין הגיב לתלונות של שחקניו: "דאגו לנו למלון ברמה גבוהה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.19 - 18:44

הנבחרת הצעירה של ישראל אומנם חזרה מקזחסטן עם ניצחון 1:2 מרשים, אך סבלה בדרך חזרה ארצה מעצירת ביניים של שבע שעות בטורקיה, דבר שעורר תגובות ותלונות רבות מצד השחקנים בכחול לבן.

בראיון ל"חמש באוויר", מאמן הנבחרת הצעירה, ניר לוין, התייחס לאירועים ולא יישר קו עם שחקניו: "גם מנהל הנבחרת, אלי רוזן, וגם אני, ידענו על הבעייתיות בנסיעה לקזחסטן. בדקנו את כל האפשרויות והנסיעה דרך איסטנבול הייתה הכי נכונה. מבחינת ההתאחדות, הייתה כאן הוצאה כספית גבוהה מאוד והיא דאגה לנו למלון ברמה הכי גבוהה. היה ידוע מראש שנחכה באיסטנבול וכל שחקן קיבל כסף כדי לקנות אוכל. זה היה ידוע מראש שנהיה שם ונחכה. נבחרת צעירה לא אמורה לקבל את התנאים של הבוגרת. ככה זה תמיד והכל בסדר".

"לא הייתי מתייחס לשחקנים כמפונקים", אמר לוין על התלונות. "אני הייתי איתם. הם לא צריכים ללכת לטרקלין, אלא רק כשיהיו בבוגרים. גם מבחינה ערכית וגם מבחינה כלכלית, בהחלט. ההכנה הייתה בעייתית בגלל שהמשחק היה ביום שלישי, הנושא של הטיסה בסוף השבוע, ההגעה והבדלי השעות. כל זה אילץ אותנו לטוס ביום חמישי וכל השהייה עלתה הון תועפות להתאחדות, אבל זה שולם כדי שנתכונן כמו שצריך וניראה כמו שצריך במשחק".

על הניצחון עצמו, אמר לוין: "מבחינתנו, זה היה משחק חשוב כי זו פתיחת קמפיין בקזחסטן וידענו שיהיה לא פשוט. אני שמח לא רק על שלוש הנקודות אלא גם הדרך בה הושגו. אסף צור עצר את הפנדל ב-1:1, שזה גם מראה על אופי וגם איפשר לנו להבקיע את שער הניצחון ולתת מחצית שנייה ממש טובה. בסופו של דבר ה-1:2 הגיע מקרן, אבל זה שיקף יכולת טובה וקיבל גיבוי בסטטיסטיקה. חשוב שניצחנו והדרך בה זה נעשה.

"צריך להבין שמלבד קזחסטן, הבית הזה כולל את ספרד, מונטנגרו, מקדוניה הצפונית, ואיי פארו, וברור שהספרדים הכי טובים. אליפות אירופה ב-2021 תכלול 16 נבחרות במקום 12,  מה שמגדיל מעט את הסיכויים שלנו. מן הסתם חושבים לנסות להגיע הכי גבוה שאפשר, אבל מסתכלים ממשחק למשחק ומנסים להשיג את המקסימום. אם נהיה במצב שנהיה בתמונה של ראשות הבית, נחשוב גבוה וננסה לעשות גם את זה".

שער השוויון הזמני של קזחסטן: "כמו בבוגרת, גם בנבחרת הצעירה יש שחקנים שטובים ומוכשרים, אבל משחקים פחות בקבוצות שלהם ולקחנו גם את זה בחשבון. אי אפשר לשחק בתחילת קמפיין עם נבחרת די חדשה שמחברים בה חלק משחקני נבחרת הנוער, ששולבו במשחק, יחד עם דברים שמשתבשים כמו הפציעה של ירין פרץ במחצית הראשונה, אז יש גם טעויות. לשמחתי ניצחנו, למרות השער ושנשרק פנדל נגדנו, שבמקומות אחרים אולי לא היה נשרק. השחקן שהכשיל הודה לאסף צור והודה לו על עצירת הפנדל וזה מה שיפה בחבורה הזאת, שיש אווירה נהדרת".

לוין נשאל על הביקורת כלפי וילי רוטנשטיינר, שלא הצטרף לנבחרת הצעירה בקזחסטן ואפילו לא נפרד ממנה, אך השיב בביטול: "נו באמת, מה זה השטויות האלה? הייתי איתו בקשר טלפוני והוא עסוק עם הנבחרת הבוגרת. חוץ מהעבודה שלי כמאמן הצעירה, אני גם עובד עם מאמני שאר הנבחרות. אז כשהם בטורנירים אחרים, אני לא תמיד יכול להיות איתם תמיד בקשר, ולכן אני מבין את המקום של וילי, אז אז היינו בקשר של הודעות וטלפונים".

מאמן הנבחרת הצעירה התייחס לטענות שהמנהל הטכני לא מכיר את השחקנים: "אני מכיר את השחקנים, המאמנים, שיטות העבודה וכל מה שצריך וחלק מהתפקיד שלי הוא להיות הזרועה הביצועית של רוטנשטיינר. וכנציגו, אני מכיר יותר את שמות השחקנים והתפקידים. אף אחד לא מצפה שהוא יידע את ההרכב של נבחרת נערים ב' של עופר פביאן. הוא ואנדי הרצוג מכירים את כל שחקני הנבחרת הצעירה וחלק נכבד מנבחרת הנוער וככה זה צריך להיות. הוא מתווה דרך, מראה לנו איך עובדים והוא לא צריך להיות שם כדי לראות איך הדברים האלה עובדים".

"הוא ישב לידי בשפיים, בטורניר שניהל סלאח חסארמה", סיפר לוין על העבודה של האוסטרי. "הוא שאל על שחקנים משנתון 2003 והסברתי לו מאיפה הם ועל העמדה שלהם. הוא ראה את כל המשחקים ומכיר את מי שהוא צריך להכיר. ברור שהוא היה צריך להיות בלובליאנה, לפני שהוא הגיע אני הייתי אחראי על הנבחרות הציערות וכשהייתי צריך להחליט לאן אני הולך, העדיפות הייתה לנבחרת הצעירה, אחרי זה לנוער וכשאני יכול לנערים א' וכך הלאה. ברור שרוטנשטיינר צריך להיות עם הבוגרת, אין בכלל ספק".