קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 8 7 1 8:26 21
2 ישראל 8 5 2 9:17 16
3 פולין 8 4 1 7:20 15
4 הונגריה 8 3 3 13:14 11
5 לטביה 7 1 6 17:4 3
6 סן מרינו 7 0 7 27:0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוין: "מאמינים שאפשר להפתיע את ספרד"

הצעירה תארח את אלופת אירופה. המאמן מתלבט בין שניים לשלושה בלמים. פאטי לא צפוי לפתוח אצל היריבה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.11.19 - 19:57

אלופת אירופה בישראל. הנבחרת הצעירה תארח מחר (חמישי, 19:30) את נבחרת ספרד, כולל אנסו פאטי הכוכב הצעיר של ברצלונה, במסגרת מוקדמות היורו. לאחר האכזבה בעקבות ה-0:0 נגד נבחרת מונטנגרו ביום חמישי, חניכיו של ניר לוין ינסו להפתיע את הלה רוחה, שעדיין לא ספגה שער ונמצאת בפסגה עם מאזן מושלם.

הנבחרת הישראלית השיגה שבע נקודות בשלושה משחקים ונמצאת במקום השני בבית ו'. בכדי לעלות היא תקווה לשמור על המקום השני כי הסגנית החזקה ביותר מכל הבתים תעפיל אוטומטית, ושאר הסגניות יתמודדו אחת מול השנייה במשחקי הפלייאוף.

המאמן, לוין, מתלבט בין מערך של שלושה בלמים לרביעייה הגנתית איתה פתח נגד מונטנגרו. רוב ההרכב ששיחק ביום חמישי ימשיך לקבל קרדיט גם נגד הספרדים. זיו מורגן מעירוני קריית שמונה זומן לסגל במקומו של רז שלמה, שהוקפץ לסגל של הבוגרת ויתמודד על מקום בהרכב עם עומרי לוזון.

מן העבר השני, נבחרת ספרד מגיעה לאצטדיון רמת גן לאחר ניצחון 0:3 על מקדוניה הצפונית שהשלים רצף של ארבעה ניצחונות מתחילת הקמפיין. היא זכתה ביורו הצעירות האחרון ב-2019 והשיגה שלוש זכיות בתואר בעשור האחרון, אחת מהן, על אדמת ארץ הקודש ב-2013. שחקניה הבולטים הם כאמור אנסו פאטי, פראן טורס מוולנסיה והקפטן אלחנדרו פוסו מסביליה.

לוין דיבר על העוצמה של נבחרת ספרד: "צריך לזכור שאנחנו נשחק נגד אלופת אירופה. מצפה לנו
משחק קשה מאוד נגד שחקנים איכותיים, אנחנו מתכוננים לסגנון משחק שונה לגמרי ממה ששיחקנו עד היום. למרות זאת, כאן בבית עם שחקנים מגובשים וחדורי מוטיבציה אנחנו מאמינים שאפשר להפתיע".

על איבוד הנקודות מול מונטנגרו: "זה פספוס ואני מקווה שזה לא יפגע לנו בסיכויי ההעפלה. יכולנו להכריע את המשחק ולהיות עם 3 הנקודות, אבל אנחנו נשתדל לתקן את מה שצריך לקראת המשחק מול ספרד בתקווה שהקהל באמת ייתן לנו את הדחיפה ואיתו ועם הביתיות נצליח להשיג תוצאה טובה".

העפלה ליורו: "אני חושב שזה עדיין רחוק. אנחנו משחקים מול ספרד ושני המשחקים הבאים יהיו במרץ, אז מתרכזים במשחק הזה. יש נבחרות ששיחקו מספר לא שווה של משחקים עד כה, יש קבוצות ששיחקו מול נבחרות יותר טובות ופחות טובות כך שקשה לראות את מצב הבית בצורה ריאלית. לכן אנחנו מתכוננים ממשחק למשחק. מה גם שסגל השחקנים ניזון משחקנים שמשחקים בקבוצות אז יש עליות וירידות גם בהיבט הזה ואלו דברים דינמיים שמשפיעים על הקמפיין. אנחנו נעשה את המקסימום ונמשיך הלאה".

החיסרון של רז שלמה: "רז שחקן מצוין. המטרה של נבחרת צעירה בין שאר המטרות היא לספק שחקנים לבוגרים. אנחנו גאים לראות שמהקמפיין הקודם יש שחקנים שהפכו לשחקני בוגרת והם אף נכללים בהרכב".

על אנסו פאטי: "נצטרך לעצור אותו ואת פראן טורס. חוץ מהם יש לספרד עוד מספר שחקנים טובים ואיכותיים. אנחנו נשתדל לתרגל את הדברים האלו בצורה הכי טובה. אני מאמין ומקווה שיוכלו לראות שיש לנו קבוצה איכותית וטובה".

קשר עירוני קריית שמונה, עומר לקאו, לא חושש מהיריבה החזקה: "אנחנו יודעים שזו הנבחרת הכי חזקה בבית ונגיע מולה עם הרבה מוטיבציה. אנחנו נבחרת איכותית מאוד שלא נופלת מאף אחת ונגיע למשחק כדי לנצח".

לקאו נשאל אם ישנו "קרב" בין שחקני הנבחרת על החולצה של פאטי, הכוכב הצעיר של ברצלונה, וענה: "לא דיברנו על זה, אבל אני בטוח שזה עובר להרבה בראש. אני רציתי את החולצה של מישהו אחר אבל גיליתי שהוא לא פה".

על הדמיון בין הנבחרת הצעירה של ספרד לזו הבוגרת הוסיף הקשר הישראלי: "הסגנון שלהם זהה מהילדים ועד הבוגרת - טיקי טאקה. אנחנו רואים משחקים ועובדים על זה בווידאו, אני מאמין שנעבוד על איך לסגור אותם".