קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 8 7 1 8:26 21
2 ישראל 8 5 2 9:17 16
3 פולין 8 4 1 7:20 15
4 הונגריה 8 3 3 13:14 11
5 לטביה 7 1 6 17:4 3
6 סן מרינו 7 0 7 27:0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוחות רעות: הצעירה הפסידה 3:1 באיי פארו

הקמפיין המחודש של ישראל הצעירה במוקדמות יורו 2021 קיבל מכה קשה. הנבחרת של ניר לוין ספגה 3:1 מביך מול איי פארו בחוץ. טעויות איומות בהגנה (ורוח חזקה) הובילו לשערים קלים של הנבחרת החלשה בבית אחרי יתרון של יוספי בפנדל. הקרב על המקום השני נפתח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.09.20 - 20:55
(דני מרון)
(דני מרון)

ערב עגום לכדורגל הישראלי. הנבחרת הצעירה של ישראל חזרה לדשא אחרי עשרה חודשים של הפסקה ורשמה הפסד שאין דרך אחרת להגיד זאת, אבל מביך. חניכיו של ניר לוין הפסידו 3:1 לאיי פארו במסגרת מוקדמות יורו 2021.

הנבחרת בכחול-לבן רשמו טעויות בלתי רגילות, זאת על אף שכבר ירדו במחצית ביתרון 0:1 מפנדל מוצלח של תומר יוספי. עוד בבעיטת העונשין, הרוח החזקה עיכבה את הקשר מלבעוט, כיוון שהכדור לא הצליח להשאר יציב על הנקודה.

כנראה שזה התרוץ היחיד שהנבחרת הישראלית יכולה להשתמש בה, כי כל דבר אחר לא יסביר את ההפסד הזה. הגנת נבחרת ישראל איבדה כדור פעמיים, מה שהוביל לשני שערים של המארחת. גם לאסף צור אשמה רבה בהפסד, כאשר רשם השמטה נוראית של כדור קל, שהמשיך לרשת. גם בשער הראשון לשוער יש אחריות.

בשורה התחתונה, ההפסד לאיי פארו, שאלו היו הנקודות הראשונות שלה בשלב הבתים, הרס את הפתיחה הטובה של הנבחרת במסגרת המוקדמות. בעוד שישה ימים תפגוש הנבחרת הצעירה את קזחסטן בתקווה לחזור למסלול. כמו כן, הכחולים-לבנים יכולים לאבד את המקום השני, כיוון שלצפון מקדוניה, שנמצאת במקום הרביעי עם נקודה אחת פחות, יש משחק אחד פחות.

כאמור, הנבחרת הצעירה מדורגת במקום השני בבית עם 8 נקודות אחרי 5 משחקים. במקום הראשון נמצאת ספרד עם 13 נק' ומשחק אחד יותר. השיטה להעפלה לטורניר היא שכל הנבחרות שמסיימות במקום הראשון של הבית, יעלו אוטומטית ליורו וכך גם 5 הסגניות עם מספר הנקודות הרב ביותר. הטורניר עצמו יתקיים בסלובניה והונגריה.

ההרכב של נבחרת ישראל: אסף צור, עמית כהן, יהב גורפינקל, אורי דהן, רז שלמה, מוחמד אבו פאני, עומר לקאו, תומר יוספי, אור דסה, ליאל עבדה ורועי בן שמעון.

ה-11 של איי פארו: רוי האנצה, האנוס סורנסן, סמואל צ'וקוודי, ביארני פטרסן, ארי אולסן, פטור קנודסן, סטפן ראדוסבייביץ', מגנוס יקובסן, מאדס מיקלסן, ג'ון יוהאנסן ופאטור פטרסן.

מהלך המשחק:
כבר אחרי דקה של כדורגל הנבחרת הישראלית הגיעה להזדמנות מצוינת לאחר טעות של השוער המקומי. הקפטן אבו פאני נעצר בכדור החוזר והשיג רק קרן.

בדקה ה-17 אבו פאני שום איים. הפעם הקשר שחרר בעיטה חופשית לא רעה, אך הכדור שלו הלך אל מחוץ למסגרת.

בדקה ה-35 ישראל קיבלה בעיטת עונשין מ-11 מטרים אחרי עבירה ברחבה. יוספי ניגש לבעוט וכבש בצורה מצוינת. 0:1 לישראל.

בדקה ה-41 עמית כהן הגיע למצב טוב בתוך הרחבה, אך בעט חלש לידיו של השוער.

שריקת המחצית באיי פארו. ישראל טובה יותר ועלתה ליתרון מוצדק.

ניר לוין ביצע חילוף אחד עם פתיחת המחצית השנייה. אוסאמה חלאיילה נכנס במקומו של

המחצית השנייה נפתחה עם הזדמנות טובה של המארחת. הכנסת כדור בבעיטה חופשית הלכה לעומק הרחבה, אך לא הייתה שם רגל מסיימת והכדור עבר לנבחרת הישראלית.

בדקה ה-52 איי פארו הצליחה להשוות ל-1:1. איבוד כדור נוראי בהגנה. מיקלסן המקומי כבש בקלות מול אסף צור.

בדקה ה-59 איי פארו כמעט עלתה ל-1:2, אחרי עצירה אחת של צור ובעיטה נוספת שכבר עברה את השוער, אך יצאה החוצה.

חילוף נוסף בנבחרת הישראלית - תומר אלטמן עלה בדקה ה-61, במקום בן שמעון.

15 דקות לסיום המשחק, שתי הנבחרות מתקשות להגיע למצבים.

דקה 77 איי פארו עלתה ל-1:2! השמטה נוראית של אסף צור, שכנראה גם הרוח השפיעה עליו. עלתה לחניכיו של ניר לוין בשער השני.

וזה כבר 1:3 לאיי פארו. איבוד כדור נוסף של רז שלמה בחצי של הנבחרת, הובילה לשער השלישי של איי פארו בדקה ה-83.

סיום המשחק, נבחרת ישראל הפסידה 3:1 לאיי פארו.