הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניר לוין: "להתפטר? לא עובר לי בראש"

האזינו למאמן הצעירה בתכנית הרדיו "5 באוויר": "שחקנים צעירים מקבלים כותרות אחרי משחק אחד טוב. זה לא בריא"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.09.20 - 17:32
תחילת כתבה

הנבחרת הצעירה של ישראל רשמה אתמול (רביעי) את אחת המבוכות הגדולות בהיסטוריה שלה, עם 3:1 לאיי פארו במסגרת מוקדמות היורו עד גיל 21. מיד לאחר ההתמודדות פורסם כי מעמדו של המאמן ניר לוין התערער, וכי חוזהו לא יוארך. היום, בזמן ההמתנה לעוד טיסת קונקשן בדרך חזרה לארץ, הוא התפנה להתראיין לתכנית הרדיו "5 באוויר" ודיבר על התחושות שאחרי.

"להתפטר לא עובר לי בראש, ממש לא. לא יודע איפה זה נאמר, זה תפקידם של הפרשנים. אף אחד לא הציע משהו אחר כשסיימנו בתיקו מול ספרד אלופת אירופה, משהו שהיה מעורר כבוד לכדורגל הישראלי. צריך לשמור על פרופורציות. בעיה בכדורגל הישראלי? אני נמצא בצומת שבו יש לי את האפשרות להשפיע. אני רכז בפיתוח צעירים, אני שותף בהשתלמויות מקצועיות. יש לנו הרבה עבודה. רוטנשטיינר הביא סטנדרטים ודברים חיוביים בהיבט הזה. מקווה שהדברים ישפיעו, אבל זה ייקח זמן, הדרך ארוכה".

לאחר מכן הוא נשאל לגבי האיכות של שחקני הסגל שלו, ואם לא הופכים אותם לכוכבים מוקדם מדי: "אין ספק שמייצרים כותרות על שחקנים אחרי משחק אחד טוב בליגת העל, בלי לנקוב בשמות. חלקם נמצאים בנבחרת שלי ומאד מוכשרים. הכותרות שהם מקבלים לפעמים הן מוגזמות ומוקדמות מדי. זה לא טוב ולא בריא, אבל מכיוון שהנפח של התקשורת גדל בצורה אדירה בשנים האחרונות, אז זה חלק מהעניין ושחקן צריך לדעת להתמודד איתו, וגם אנחנו כמערכת".

"זה ללא ספק מביך. לצערי זה יכול לקרות", הוסיף לוין. "כל הגדרה שתגידו אני אקבל, אין מה לעשות. יש הרבה הסברים למה זה קרה, כעובדה זה נכון. זה הפסד שלא לקחנו אותו בחשבון. ידענו שהיריבה היא יותר קשה ממה שחושבים שהיא, ושהתנאים יהיו קשים, אבל שום דבר לא מסביר הפסד כזה. המשחק היה בשליטה, הובלנו 0:1, הגענו להזדמנויות. אם מסתכלים על ניתוח המשחק מבחינת נתונים אז רואים שהגענו ל-18 הזדמנויות מתוכם 9 כדורים למסגרת. אז היינו הרבה יותר טובים. הובלנו בצורה משכנעת ופתחנו גם את המחצית השנייה בצורה טובה. לא הצלחנו לכבוש את ה-0:2, ואז הגיעה שרשרת של טעויות שעשינו שברמות האלה אסור לעשות ונענשנו בגדול".

המאמן נשאל אם מדובר בטעויות נקודתיות או כישלון מערכתי של כל ההגנה: "אני לא מפיל את האחריות על השחקנים. נבדוק את כל המהלכים. עדיין לא ראיתי את המשחק בווידאו. תהיה לי חוות דעת קצת יותר מלומדת ממה שראיתי במגרש. בסופו של דבר זה הכל ביחד. בחירת השחקנים היא שלי וניהול המשחק הוא שלי. הכל ביחד מהווה את הנבחרת הזו, ופה לא הצלחנו. אז יכול להיות שזה בחירת השחקנים ויכול להיות הטעויות שלהם. אף פעם אתה לא יכול לשים את האצבע בצורה מדויקת. מה שכן, יש פה גם צוות וגם שחקנים שלוקחים אחריות. אין פה האשמות או ביקורת קשה, כולם מאוכזבים ובמחשבה של איך מתרוממים מזה ומנצחים את קזחסטן ביום שלישי".

לוין גם התייחס למה שעובר עליו באופן אישי: "קשה מאד. זה לילה בלי שינה, מנתח את המשחק וחושב על הטעויות. צריך לדבר עם הצוות... אין ספק שזה יום קשה מבחינתי ומבחינת כל הצוות והשחקנים כאן. כל מי שעוסק בכדורגל יודע שיש ימים כאלה. לוקחים הכל בפרופורציות, נראה את המשחק וננתח ונעשה את ההכנות. אנחנו כבר עם תכנית ולוחות זמנים לקראת החזרה וההתכנסות למשחק מול קזחסטן בנוף הגליל. נעשה את הכל כדי לנצח ואז במידה מסוימת נדע שאת המשחק עם איי פארו לא ישכחו הרבה זמן, אבל לפחות נצא עם טעם מתוק מחלון המשחקים הזה".

"אני מקבל מווילי ומההתאחדות את כל מה שאני צריך, יש לי את אנשי הצוות הטובים ביותר, המקצועי, הרפואי והניהולי. טסנו למשחק באיי פארו עם המטוס של הנבחרת, זה עלה הרבה מאד כסף. אין לי טענה וחצי טענה כלפי מי שממונה עליי. כל האחריות היא עליי. נקודה. משחק נגד איי פארו זה משחק שאנחנו צריכים לנצח".