קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מלדה בספק לצפון מקדוניה, ארד יפתח בהרכב

הצעירה תקווה לשפר סיכויים ליורו. יוספי יחליף את החלוץ?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.11.20 - 09:06

הנבחרת הצעירה תפגוש הערב (חמישי, 19:30, ישיר ב-5PLUS) את צפון מקדוניה למשחק האחד לפני אחרון של מוקדמות יורו 2021. לחבורה של ניר לוין יש עוד סיכוי להעפיל למפעל, אבל לשם כך היא חייבת ניצחון הערב נגד אקס מ.ס אשדוד, בובי מילאבסקי וחניכיו. לפני כחודש נפרדו הקבוצות בתיקו 1:1, לאחר שהמקדונים השוו עמוק בתוספת הזמן. הסיכויים של ישראל להעפיל ליורו אינם גבוהים, אך ניכר שבנבחרת לא מרימים ידיים.

אוסמה חלאיילה, שנכח באימון המסכם, ימריא היום לצ'כיה ויחבור לנבחרת הבוגרת. למרות שלוין בנה על חלאיילה, הוא קיבל את ההחלטה של וילי רוטנשטיינר: "זה מקובל, הנבחרת הצעירה צריכה לספק לנבחרת הבוגרת שחקנים. גם אני בתור מאמן הייתי לוקח שחקני נוער ולא הייתה עם זה בעיה. אין כעס".

לקראת המשחק הערב אמר המאמן: "הנבחרות די שוות, ניתחנו את המשחק האחרון ועבדנו עם השחקנים בהיבט המקצועי והמנטלי. ההכנה הייתה טובה, השחקנים מחכים לעלות לדשא ושהעיניים יופנו אליהם".

לוין זימן במקום חלאיילה את אושר דוידה, שתוצאות בדיקת הקורונה שלו לא התקבלו ונמנע ממנו ליטול חלק באימון המסכם. ההערכה היא שהתוצאות יגיעו לפני המשחק. כמו כן, למאמן יש כאב ראש בחלק הקדמי, כשתאי בריבו המוצהב ייעדר. יונס מלדה נטל חלק באימון, אך סובל מרגישות בברך. בשל היעדר שחקני התקפה, אם מלדה לא יהיה כשיר, תומר יוספי עשוי לפתוח במקומו לצד אילון אלמוג.

בחלק האחורי, בלם מכבי חיפה עופרי ארד, ששב לצעירה, יפתח במרכז ההגנה על חשבונו של נועם כהן. הנבחרת תשחק במערך של שלושה בלמים, כשליאל עבדה ודני גרופר ישחקו באגפים. אמש השחקנים נכחו בהרצאה על סינדרלות ובין היתר על העונה הסנסציונית של לסטר שהסתיימה באליפות. המטרה: לגרום לשחקנים להאמין.

הרכב משוער: אסף צור; ליאל עבדה, עופרי ארד, אור בלוריאן, גיל כהן, דני גרופר; סמואל בראון, שי אליאס, תומר אלטמן; יונס מלדה (תומר יוספי) ואילון אלמוג.