קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 8 7 1 8:26 21
2 ישראל 8 5 2 9:17 16
3 פולין 8 4 1 7:20 15
4 הונגריה 8 3 3 13:14 11
5 לטביה 7 1 6 17:4 3
6 סן מרינו 7 0 7 27:0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אכזבה בצעירה: "היינו חמש דקות מהיסטוריה"

ביקורת בישראל אחרי גרמניה: "הטעויות לא התאימו לרמה הזו"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.10.21 - 08:22

עד הדקה ה-89 אתמול (חמישי) באיצטדיון בפדבורן, הנבחרת בראשותו של אלון חזן הייתה בדרך לאחד הניצחונות הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, כשהובילה על אליפות אירופה, גרמניה בארצה. אלא שסדרת טעויות קשות בהגנה סידרו לנבחרת הפסד כואב.

במשלחת תיארו את הדקות שאחרי שריקת הסיום בשתי מילים: "הלם ושוק". התחושות לא היו מעורבות בשל ההופעה הטובה של הנבחרת ופערי הרמות לפני המשחק, האכזבה הייתה עצומה כי בישראל הודו שהרגישו כבר את הניצחון.

אלון חזן נטש את שיטת שלושת הבלמים ועלה ב-2-4-4. המערך היה די הגנתי כאשר הקישור כלל שחקנים דפנסיביים, אך מסירה נהדרת של עילאי אלמקייס לדורון ליידנר סידרו לישראל יתרון ראשון. במחצית השנייה עבר חזן למערך הגנתי עוד יותר, כאשר ויתר על אושר דוידה ועיבה את הקישור, כשיובל שדה ועידו שחר תופקדו כשחקני כנף. כאמור עד דקות הסיום הכל הלך לפי התכנית.

דורון ליידנר היה מהמצטיינים, למרות הסגירה הלא הטובה בשער השני. גם שני שחקני מ.ס. אשדוד, זוהר זסנו וגיל כהן היו מעורבים בספיגת השערים. עומרי גנדלמן שכבש את השני רשם גם הוא הופעה טובה והמצטיין היה, עומר ניראון עם שורת הצלות מרשימות, למרות ספיגת שלושת השערים.

חזן הפתיע שלא שיתף את שחקן ההתקפה הלוהט בנבחרת, סתיו נחמני שפתח במשחקים נגד הונגריה ופולין ואף כבש נגד ההונגרים וכן רשם שני שערי ליגה במדי הפועל נוף הגליל. רונן חנציס ודור חברון שזומנו במקום סוף פודגראנו ודניאל פרץ לא נכללו אמש בסגל וכן עוז בילו.

בצעירה סיכמו: "זה פספוס, הטעויות בסיום לא התאימו לרמה. לא נפלנו מאלופת אירופה, היינו חמש דקות מהיסטוריה. זה מאוד מאכזב, ניצחון היה מגדיל מאוד את הסיכויים שלנו להעפיל ליורו". אלמקייס שמכיר את חלק מהסגל הגרמני מימיו בהופנהיים שוחח עמם בסיום ואמר: "אני לא מבין איך הפסדנו את זה".

ישראל שנמצאת עדיין במקום השני, תנחת בצהריים בארץ ומחר יחלו בהכנות למשחק נגד לטביה שיתקיים בשלישי במושבה.