קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצגה בדרך לשלב הבא. צפו ב-0:6 של הנוער

סניור, תורג'מן, גלוך, עבד (צמד) ומוצ'ה חגגו על מולדובה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.21 - 21:30

הנבחרות הצעירות של ישראל ממשיכות להרשים. הנבחרת עד גיל 19 מחצה הערב (שבת) 0:6 את מולדובה עד גיל 19 והבטיחה את מקומה בשלב העילית של מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 19. החניכים של אופיר חיים יפגשו ביום שלישי את נבחרת הולנד לקרב על המקום הראשון.

בלי קשר לתוצאה מול נבחרת האורנג', הנבחרת הישראלית תיקח חלק בשלב העילית, שם היא תנסה לעלות לטורניר היוקרתי. כל הנבחרות שיעברו את שלב המוקדמות הנוכחי יחולקו לשבעה בתים עם ארבע קבוצות בכל בית, כאשר המקום הראשון בכל בית יקבלו את הכרטיס לאליפות אירופה עד גיל 19.

מהרגע הראשון היה ניתן לראות את הבדלי הרמות בין שתי הנבחרות, כאשר השחקנים הצעירים של אופיר חיים הגיעו למצב אחר מצב כשכל פעם עלתה השאלה מתי יגיע השער הבא. במחצית הראשונה היו אלה עומר סניור, שכבש כבר בדקה השישית ודור תורג'מן שהכפיל בדקה ה-27. במחצית השנייה ביצע המאמן מספר חילופים, שהוכיחו במהירות כי הם שווים מקום בהרכב. אוסקר גלוך הרשית בדקה ה-75, שלוש דקות בלבד אחרי שעלה מהספסל, כמו גם תאי עבד, שנכנס כמחליף וכבש צמד בדקות ה-81 וה-95. בין לבין נועם מוצ'ה סחט פנדל וכבש אותו בדקה ה-89.

בסיום המשחק, מאמן הנבחרת, אופיר חיים, הביע את שביעות רצונו: "התכנית משחק עבדה מצוין, ברוב שלבי המשחק שלטנו. הנבחרת שלנו איכותית מאוד, ואני בטוח שאתם תראו מאיתנו הרבה יותר", הוא המשיך, "יש לנו סגל מצוין, עם המון שחקנים טובים על הספסל. בחצי השני הכנסתי המון שחקנים כישרוניים שעשו בדיוק את מה שאני רוצה. אני מאושר מאוד, עשינו את זה".

 

מהלך המשחק:

הנבחרת הישראלית פתחה בצורה מעולה ועלתה ליתרון כבר בדקה השישית. אל ים קנצ'פולסקי שלח כדור עומק אדיר מקו החצי אל עומר סניור שחיכה בתוך הרחבה. האחרון התקשה להשתלט בהתחלה, אך התעשת ושלח את הכדור לרשת של המולדובים, 0:1 ישראל. השליטה של הנבחרת המשיכה, ובדקה ה-27 זה גם בא לידי ביטוי עם שער שני. עילאי תומר הרים כדור מצוין מהאגף הימני ודור תורג'מן, שחיכה ברחבה, נגח בקלות לרשת, 0:2 לישראל.

הלחץ הישראלי נמשך ועד למחצית מספר הזדמנויות נוספות נעצרו אצל השוער המולדובי. בדקה ה-60 הגיעה ההזדמנות הגדולה הראשונה של הנבחרת במחצית השנייה, כאשר מוצ'ה שלח בעיטה חזקה מסף הרחבה, אך רומאן לזר, השוער האורח, הדף. דקות בודדות חלפו ובעיטה חופשית אדירה של איליי מדמון נעצרה במשקוף. בדקה ה-69 תאי עבד כמעט וכבש משחק שני ברציפות אחרי שמצא את עצמו לבד ברחבה אך נעצר אצל השוער פעם נוספת.

שלוש דקות לאחר שאוסקר גלוך עלה מהספסל, הוא העלה את הנבחרת ל-0:3 בדקה ה-75. רוי רביבו הכניס כדור מצויין לאריאל לוגסי, שביצע מהלך אישי נפלא והשאיר את הכדור לגלוך, שגלגל לרשת. עוד חמש דקות חלפו ובדקה ה-81 ישראל עלתה ל-0:4. לחץ ישראלי הסתיים עם חטיפה בתוך הרחבה, ואחמד איברהים מסר לתאי עבד, ששלח בעיטה חדה לפינה.

 רגע לפני הסיום, בדקה ה-88 נועם מוצ'ה חדר לרחבה והוכשל, השופט הצביע על הנקודה הלבנה. הקשר לקח הפנדל בעצמו ושלח את הכדור לחיבור, 0:5 גדול לישראל.  זה לא נגמר כאן, ועמוק בתוך תוספת הזמן, עבד השלים צמד לאחר עוד בישול של לוגסי וקבע את תוצאת המשחק, 0:6 ענק.

הרכב הנבחרת: ליאור גליקליך, עילאי תומר, יונתן קיי ליש, אור אלון ישראלוב (שון אדרי, 72), רוי רביבו, אל ים קנצפולסקי, נועם מוצ'ה, איליי מדמון (אוסקר גלוך, 72), דור דוד תורג'מן (אחמד איברהים, 63), עומר סניור (תאי עבד, 63) ועידן טוקלומטי גורנו (אריאל לוגסי, 52).