הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יילה חוס: "נותן את המילה שלי, לא רוצה לאמן"

המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות מדבר: "יש פה כישרונות"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  20.11.21 - 11:00

תגיות: יילה חוס

תחילת כתבה

נבחרת ישראל הבוגרת שוב נכשלה במשימה להעפיל לטורניר גדול, אבל אם אפשר היה לשאוב מעט אופטימיות בפגרה האחרונה זה היה מהדור הצעיר. נבחרת הנוער של אופיר חיים העפילה לשלב העלית של מוקדמות היורו אחרי ניצחונות על קפריסין ומולדובה והנבחרת הצעירה התקרבה לעלייה לאליפות אירופה עם ניצחונות על סן מרינו והונגריה. במרץ האחרון מונה יילה חוס ההולנדי לאחראי על הנבחרות הצעירות בהתאחדות לכדורגל, ובעוד השחקנים תחת חסותו מנפקים תוצאות על המגרש, הוא מפגין אופטימיות גדולה לגבי הכדורגל הישראלי בראיון לערוץ הספורט.

"אני מאוד חיובי בכל הקשור לכדורגל הישראלי", אומר חוס, "כמובן שיש לנו עוד הרבה עבודה, אבל אנחנו רואים כשרונות מאוד מעניינים, אני רואה קבוצות ומאמנים שעובדים מאוד קשה. יש לנו כישרונות עתידיים, אבל ההתפתחות, האקדמיה, כולם צריכים לעלות מדרגה".

"90% מההתפתחות של השחקנים היא בקבוצות", ציין חוס, "שיתוף הפעולה בין הקבוצות אלינו הופך מדי יום ליותר ויותר טוב, אם זה אני, בוני (גינצבורג) ומשה סיני. זה מצוין שיש לנו כאלה דמויות עם ההיסטוריה שלהם, אבל יש להם גם תשוקה רבה ליצור משהו טוב בכדורגל הישראלי. ביקרנו כמעט בכל האקדמיות בישראל, פגשנו אנשים פתוחים עם מטרה אחד לקדם את המועדונים, אבל גם את הנבחרות. עד עכשיו זה חיובי מאוד".

חוס מצדד בדעה שחושבת שעל השחקנים הצעירים לצאת לחו"ל על מנת להתפתח: "אם השחקנים טובים מספיק, עוברים לליגות טובות יותר כמו הולנד ויש להם הזדמנות, אז הם תמיד חייבים ללכת. הם צריכים להיות בטוחים שאם הם עושים את הצעד, אז שהם הולכים לשחק כל הזמן ולא לחמם את הספסל. אני חושב שאם אנחנו נעלה כאן את הרמה, כך שכשהשחקנים יעשו את הצעד אז הצעד יהיה פשוט יותר, כי זה לא כל הזמן פשוט".

"קשה להעריך כמה שחקנים מהנוער יגיעו לנבחרת הבוגרת", הוסיף חוס, "אני בטוח שיש מספר שחקנים שאם ימשיכו לעבוד קשה, הם ימשיכו לנבחרת הצעירה ואז לנבחרת הבוגרת. אנחנו צריכים לשמור על השיטה ועל הפילוסופיה לכל הנבחרות, זה מה שאנחנו מצפים מהנבחרות. אנחנו חיוביים בנוגע למספר שחקנים, אבל אנחנו כולנו נצטרך לעבוד קשה".

בעקבות מינויו של ווילי רוטנשטיינר למאמן, במקרה של חוס גם עולה השאלה האם הוא שואף להיות על הקווים בסופו של דבר. חוס נחרץ בנושא: "אני לא רוצה להיות מאמן, ואם אני נותן את מילתי, אז אני נותן את מילתי. אל תדאגו".

לסיום הוסיף חוס: "כל המאמנים ואנשי הצוות מלאים באמביציה, יש לנו תמיכה מהנהלת ההתאחדות. גם הממשלה תומכת בנו. אני לא מתכוון רק לכדורגל, אלא גם לכדורסל וענפי ספורט נוספים. יש לנו תכניות נהדרות שכבר רקמנו ויהיה קל יותר למאמנים ושחקנים. כמובן שאנחנו צריכים כסף לאמצעים, אבל באמת מדובר בתכניות טובות לקידום הכדורגל בישראל".