הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הפרסומים מלחיצים, אני מצליח להתמודד עם זה בצורה טובה"

הרבה שנים לא היה במכבי ת"א שחקן שיועד לגדולות כמו אוסקר גלוך. אחרי ההצלחה בנוער, הוא מתייחס להייפ התקשורתי סביבו, לעתיד במועדון הצהוב ולשאיפות להתקדם לאירופה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  20.11.21 - 14:00
תחילת כתבה

הרבה זמן לא היה הייפ סביב שחקן שגדל במכבי ת"א כמו סביב אוסקר גלוך. הוא בן 17 בלבד, אבל כבר הספיק לערוך הופעה בבוגרים (בגביע הטוטו) לכבוש 10 שערים במדי הנוער ולחתום על חוזה מקצועני במועדון.

במועדון מנסים לשמור עליו בצמר גפן, אבל מה שהם בוודאי רואים, עכשיו כולם רואים בליגה לנוער וגם בנבחרת הנוער, שם הוא תרם שער מול מולדובה והציג יכולת טובה, למרות שהוא בשנתון 2004.

"הפרסומים בתקשורת? לא מתייחסים לזה, ממשיכים לעבוד קשה", הוא אומר בשיחה עם ערוץ הספורט, "לא צריכים להקשיב לזה. זה מלחיץ באיזשהו מקום, אבל אני חושב שאני מתמודד טוב עם הלחץ. אני מייצר ביטחון עם זה. כיף שעושים לך כתבות כאלה, אבל מתמודדים עם זה".

גלוך והנוער העפילו בפגרת הנבחרות האחרונה לשלב העלית של אליפות אירופה אחרי ניצחונות על מולדובה וקפריסין. במשחק שנעל את הבית הם הובסו 4:1 מול הולנד. גלוך: "נבחרת זה תמיד כיף, זה קודם כל בונוס. אני חושב שהתמודדנו היטב עם הסיטאוציה, עברנו את הדבר הכי חשוב שזה השלב המוקדם ואנחנו באים לשלב העלית חזקים יותר ומוכנים יותר".

כרגע גלוך עדיין בנוער של מכבי ת"א, אבל הוא לא מתכנן להישאר שם זמן רב: "הכוונה היא לעלות לנבחרת הבוגרת כמה שיותר מהר, אבל כל דבר בזמן שלו. להתקדם במכבי ת"א כמו שצריך, להגיע לבוגרים כמה שיותר מוקדם, אבל זה תלוי במה שאעשה בעונה הזו ובעונות הבאות. הם יחליטו. משם אולי גם יותר גבוה אפילו".

אביו של גלוך, מקסים, שחקן העבר בליגה האוקראינית והמולדובית היה זה שדחף אותו לכדורגל כשרשם אותו לבית הספר לכדורגל של הצהובים. במשך 6 שנים הוא היה מגיע עם בנו לקריית שלום וצופה בכל האימונים. "אבא שלי אימן אותי מגיל קטן מאוד ורצה שאגיע הכי גבוה שאפשר", מסיים אוסקר, "אוסיף לעבוד קשה איתו וגם בלעדיו".