קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיים: "היינו טובים יותר, זה לא הספיק"

אימאמן נבחרת הנוער אחרי ה-2:2 מול סרביה: "נרים את השחקנים לקראת אוסטריה". מקבילו הסרבי החמיא: "הייתם מאורגנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.22 - 20:18

(תקציר המשחק באדיבות כאן 11)
כואב.
נבחרת הנוער של ישראל רשמה הערב (ראשון) פתיחה טובה, אך כל כך מאכזבת ליורו 2022 עד גיל 19. הנבחרת שלנו כבר הובילה 1:2 בדקות הסיום של המשחק נגד סרביה, אך דקה וחצי לסיום המשחק, הישראלים ספגו שער שיוויון מכאיב ומכעיס מרגליהם של המארחים, בדרך ל-2:2 במשחק הפתיחה של המפעל.

אופיר חיים, מאמן החבורה בכחול-לבן, הסביר את תחושותיו אחרי השוויון הדרמטי: "ברור שאני מאוכזב מהתוצאה, זה מצחיק להגיד את זה. אני חושב שיכולנו לשחק טוב יותר. אני קצת מאוכזב מהיכולת שלנו, זה נשמע לא נורמלי כי שיחקנו מול נבחרת איכותית כמו סרביה".

המאמן סיפר על התחושות בקרב הנבחרת: "היה טיפה לחץ והתרגשות. התוצאה מאכזבת, אבל נרים את השחקנים כדי שיבואו חדים לנצח את אוסטריה. הרמה פה מאוד גבוהה. היינו טובים יותר מהסרבים אבל זה לא הספיק לנו לניצחון".

מי שהחמיא לנבחרת הישראלית היה מאמנה של סרביה, אלכסנדר יוביץ', אקס הפועל חיפה. "דבר ראשון אני רוצה להגיד שלום לכל האנשים בישראל. שיחקתי שם, היינו אלופים עם אלי גוטמן ורובי שפירא ז"ל כנשיא. אני לא זוכר באיזו קבוצה המאמן (אופיר חיים) שיחק אבל הוא כבש בחיפה", אמר המאמן.

יוביץ' המשיך: "כל הכבוד לנבחרת הישראלית. היא שיחקה טוב מאוד, היתה מאורגנת וממושמעת, יצרה מצבים בייחוד בחצי הראשון ואחרי הגול שלנו שינתה את המומנטום וכבשה פעמיים. ב-20 הדקות האחרונות היא הורידה את הקצב ויצאה למתפרצות"

המאמן ניסה לנתח את שאירע: "קשה לי שנייה אחרי המשחק להגיד, הרגיש לי במשחק שאלו הדברים המהותיים שעשו את ההבדל: חזרה לעמדות, כדור שני, הם הגיעו בקלות לרחבה שלנו. זה קרה לנו בשלב העילית. פתחנו ב-0:0, אחרי זה הגיעו שני נצחונות. צריכים לנצח את המשחק הבא בשביל להעפיל שלב או להגיע בכלל לשלישייה הראשונה".

חיים סימן את הרגעים בהם פיספסה הנבחרת שלו את הניצחון: "אני תמיד אומר שאני לא מחפש תירוצים לכישלון אלא סיבות להצלחה. לא אתרץ, אבל היינו אמורים לגמור את המשחק בדקה ה-90 עם שתי הזדמנויות. שיחקנו טוב, אבל אנחנו יכולים לשחק הרבה יותר טוב".

עילאי מדמון הסביר את השתלשלות האירועים: "התחלנו טוב, נתנו לנו גול לא מחויב ממצב נייח, אבל הצלחנו להשוות. התחלנו פחות טוב את החצי השני, אבל התעלינו עם כמה חילופים ועלינו ליתרון. בסוף היתה טיפה עייפות ונאיביות, אבל הראש באוסטריה ומה שהיה נגמר".

על המחמאות שקיבלו מהסרבים: "ידענו מה אנחנו שווים לפני המשחק והגענו בביטחון שיא. למדנו אותה וראינו שאנחנו לא פחות טובים, ככה גם היה על המגרש. ממשיכים בראש מורם לקראת אוסטריה".