קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אושר בנבחרת הנוער: "נגיעה מהיסטוריה"

צפו בתקציר: השחקנים חגגו את ה-2:4 על אוסטריה. רביבו יהיה כשיר למפגש עם אנגליה, סקאוטים התרשמו מעבד, גלוך ולוגסי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.06.22 - 06:34

עם הניצחון הגדול 2:4 על נבחרת אוסטריה, נבחרת הנוער של ישראל עשתה אתמול (רביעי) צעד משמעותי לעבר שתי מטרות עיקריות: העפלה לחצי גמר אליפות אירופה עד גיל 19 וכרטיס נכסף ל"מונדיאליטו", אליפות העולם עד גיל 19. החגיגות בסיום המשחק היו גדולות, בוודאי לאחר האכזבה נגד סרביה ושער השוויון שספגה הנבחרת בתוספת הזמן - שאם לא היה נכבש, ישראל היתה עומדת כבר היום במטרות שהציבה לעצמה מראש.

המנהל הטכני, יילה חוס, אסף את השחקנים והצוות בחדר ההלבשה ואמר להם: "כל הכבוד לכם על המשחק, ההופעה, תשמחו הערב. כבר מחר הפוקוס חייב להיות על אנגליה". מלבדו, מלווים את הנבחרת גם בוני גינצבורג ומשה סיני, מאמן הנבחרת אופיר חיים היה נרגש מאוד וזכה לשבחים על ההכנה המדוקדקת, יחד עם עוזריו איתי מרדכי ואייל גידרון. חיים והצוות שלו עקבו אחרי אוסטריה במשחק שלה נגד אנגליה, ומצאו אצלה את נקודות התורפה.

לפני המשחק, דרש חיים משחקניו אגרסיביות ומשחק לחץ, כפי שעשו נגד סרביה. בשל ההשקעה הרבה של השחקנים במשחק הקודם, הוא החליט לבצע לא פחות מחמישה שינויים בהרכב - כאשר השוער תומר צרפתי, עילאי פיינגולד, רוי רביבו, תאי עבד ואחמד סלמן קיבלו את חולצת ההרכב. בצוות המקצועי דאגו לחלוקת העומס, בשל הצפיפות הגדולה וגם בשל העונה שהסתיימה לא מזמן.

רביבו שנעדר מהמשחק הראשון בעקבות צבירת כרטיסים צהובים היה מהמצטיינים, וימשיך לקבל קרדיט. המגן הוחלף אתמול בדקה ה-66 עקב כיווצים בשריר הירך האחורי, אך יהיה כשיר למשחק החשוב מול אנגליה.

גם במשחק אתמול הגיעו סקאוטים ממועדונים ברחבי העולם לעקוב אחר הכשרונות הצעירים, נציגי הנבחרת קיבלו פידבקים על אוסקר גלוך, תאי עבד ואריאל לוגסי ששלושתם רשמו שער ובישול. נציגי הנבחרת המשיכו מהניצחון למשחק בין אנגליה וסרביה, על מנת לעקוב אחר האנגלים - אותם יפגשו השחקנים בשבת (והביסו מאוחר יותר 0:4 את סרביה).

כעת בנבחרת ינסו לצנן את ההתלהבות, שכן המקום השני לא הובטח באופן סופי, על אף המקדמה הגדולה מהמחזור האחרון. גם בהפסד ישראל עוד יכולה לעלות. גורם בנבחרת אמר בסיום: "אנחנו נגיעה מהיסטוריה, חייבים להשלים את המשימה. זה תלוי בנו. עוד לפני תחילת הטורניר אמר אופיר חיים שהם יעשו דברים גדולים ולא נסתפק רק בהגעה. אבל צריך להשלים את המשימה בשבת נגד האנגלים".