קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רגע היסטורי. הצעירים יקבלו יותר במה"

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות, התראיין ל-"אולפן הלילה". מההישג האדיר של הנוער ("הרגע הכי משמח שלי בכדורגל") ועד לעתיד ("יש נוער מוכשר שצריך מתקנים טובים יותר ורמת אימון גבוהה יותר")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.22 - 09:40

את מה שנבחרת הנוער של ישראל עשתה אמש (שלישי) בסלובקיה לא נשכח עוד הרבה שנים, ומי יודע אם רק את זה. אחרי 1:2 מרהיב על צרפת בחצי גמר היורו עד גיל 19, החבורה של אופיר חיים תתייצב מחרתיים בגמר אליפות אירופה לנבחרות נוער מול אנגליה. יושב ראש ההתאחדות לכדורגל אורן חסון התראיין אחרי המשחק ב-"אולפן הלילה" וסיפר על ההתרגשות, הדרך ובעיקר על הציפיות לעתיד.

"זה הישג יוצא מן הכלל בדרך של שנה וחצי", פתח אורן חסון את דבריו. "זה הרגע הכי המשמח שלי בכדורגל ואני מקווה שגם בשישי נגיד את זה. זה רגע היסטורי, אבל המטרה להמשיך הלאה. הטורניר הזה יסתיים בעוד כמה ימים ואנחנו נצטרך להמשיך לעבוד קשה כדי לשכפל את ההישג הזה לנבחרות האחרות".

יו"ר ההתאחדות דיבר על הצוות המקצועי ועל המאמן אופיר חיים: "כשפגשתי את אופיר חיים בפעם הראשונה אמרתי לו שזאת עבודה מאוד קשה. הצוות הזה עובד המון שעות ולא סתם שהגיע ההישג הזה. כששחקנים משחקים ברמה הזאת, זה מה שמביא את הניסיון וראינו שלא נפלנו מול נבחרות טובות. יש הרבה במה להיות גאים".

"בזכות הקורונה קרה שהשחקנים האלה קיבלו ביטוי", המשיך חסון. "זה משהו שלא קרה הרבה לפני. יש לנו נוער מוכשר שצריך מתקנים טובים ורמת אימון גבוהה. לכן הבאנו את הצוות הזה. היום דיברנו על איך צריך לדאוג לכך שהשחקנים האלה יקבלו יותר במה ויש לנו תוכניות בשלבים סופיים. דרוש לכך שיתוף פעולה של בעלי הקבוצות מליגת העל והלאומית".

יו"ר ההתאחדות דיבר על העתיד: "אנחנו עושים את שיעורי הבית. נהנים כרגע מההישג. אם לא נכין את התוכנית שלנו זה לא יקרה גם בשנה הבאה. יהיו לנו עוד אכזבות וכשלונות, אבל אנחנו צריכים לתת הכל כדי לשכפל את ההישג הזה. אני סומך על הצוות המקצועי, אני מאוד אוהב את השילוב של יוסי בניון ואלון חזן. אנחנו רוצים שהשחקנים האלה ישתלבו גם בנבחרת הבוגרת ואני מאמין שבעוד שנתיים שלוש זה יקרה".