קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יכולים לזכות": נאום חיים וחגיגות הנבחרת

צפו בתקציר. הנוער באופוריה אדירה: מדברי המאמן שדירבן עם "דוד וגוליית" לפני הניצחון ("צריך לפגוע בחולשות שלהם, שימו את הנשמה"), ועד לטירוף השחקנים ("מי שמאמין לא מפחד"). מאחורי הלילה החלומי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.06.22 - 06:18

(תקציר הניצחון של ישראל על צרפת באדיבות כאן 11)

נבחרת הנוער של ישראל לא מפסיקה לרגש, להפתיע ולהוסיף כבוד רב למדינה. החבורה של אופיר חיים העפילה אמש (שלישי) לגמר היורו שייערך בשישי ובו יפגשו את נבחרת אנגליה. לפני המשחק נגד צרפת, אף אחד לא האמין שכך המשחק יסתיים, מלבד אדם אחד - אופיר חיים. המאמן שהצליח לסחוף אחריו נבחרת שלמה וגם מדינה .

הנאומים של אופיר חיים לפני משחקים ממשיכים לתפוס תשומת לבוהפעם, המאמן נאם בפני השחקנים לפני המשחק את נאום "דוד וגוליית":

"אני מאמין בכם", אמר אופיר חיים לשחקנים. "אם הגענו עד לפה אפשר לנצח בגמר. תשחקו עם הלב והנשמה, אתם חבורה של גברים ולא הגענו לכאן במקרה. תשימו את הנשמה על המגרש. צרפת זה גוליית ואנחנו דוד, צריך לפגוע להם בחולשות. אנחנו נרוץ יותר מהם, נהיה יותר אגרסיביים, נאמין יותר ונשמור על ריכוז. אני מאמין בכם, אין סיבה שלא ננצח".

לפני המשחק היה חשש בצוות המקצועי מעייפות בשל לוח הזמנים הצפוף, אך השחקנים לא הראו זאת והציגו בגרות, אופי והמון לחימה. אופיר חיים ועוזריו, איתי מרדכי ואייל גידרון, הכינו את השחקנים לכך שהם לא ישלטו בכדור ויתבססו על התקפות מעבר.

השוער תומר צרפתי היה ממצטייני המשחק וכן חוליית ההגנה. גם אל ים קנצפולסקי רשם משחק נהדר מלבד השער החשוב שכבר. הוא הוחלף בעקבות כאבי גב, אך צפוי להיות כשיר לגמר. גם איליי מדמון לצידו היה מהטובים בשורות הנבחרת.

בסיום המשחק, איליי מדמון ואחמד סלמן נאלצו לעבור בדיקות סמים, מה שמנע מהם ליטול חלק בחגיגות בחדר ההלבשה. במהלך החגיגות אחרי ההעפלה, מאמן השוערים גיא סולומון הניף את אופיר חיים שהיה עטוף בדגל ישראל. השחקנים שרו: "יאללה הביתה, צרפת הביתה" וכן "מי שמאמין לא מפחד" ו"כמה טוב השם".

בנבחרת הודו כי קיים קשר מיוחד בנבחרת הזו, בחגיגות כולם חגגו יחדיו. נהוראי יפרח הודה לאופיר חיים על כך שבזכותו הוא נותר חלק מהנבחרת.