קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראות שוב ושוב: ניתוח השער של ישראל

מבריק: יש רגעים שלא יישכחו, כזה היה השער הראשון של ישראל נגד צרפת. מהתנועה של רביבו שהוציאה את ההגנה הצרפתית, הכדור המושלם של לוגסי, נגיעת הזהב של גלוך והמתנה שהעניק טורה. צפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.22 - 10:22

(התקציר באדיבות "כאן")
לראות שוב, ושוב, ושוב - ולהתמוגג.
נבחרת הנוער של ישראל עשתה אתמול (שלישי) היסטוריה כשהעפילה לגמר היורו עד גיל 19 אחרי 1:2 ענק על נבחרת צרפת החזקה. אך אם אפשר לשים את היד על רגע אחד שבלט מעל כולם, הרי שמדובר בשער הראשון של החבורה של אופיר חיים.

1. הרגע שפירק את ההגנה הצרפתית
המהלך החל עם הנעת כדור מסודרת במרכז המגרש באמצע המגרש, אך הרגע שעשה את ההבדל קרה כשאור ישראלוב מצא את אריאל לוגסי באגף שמאל.

במקביל, רוי רביבו, מגנה השמאלי של הנבחרת, יצא מעמדתו לכיוון שחקני ההגנה הצרפתים ומיד משך בתנועתו בחזרה לכיוון חצי המגרש הישראלי - מה שהוציא את בלם יריבה מעמדתו. מי שראה זאת הוא אוסקר גלוך, שהחל בתנועה לכיוון השטח הפנוי שנוצר עקב ההטעיה של רביבו. לוגסי ניצל את התנועה של גלוך והקפיץ לו באומנות כדור פנטסטי.

2. נגיעת הזהב של גלוך
אם דיברנו על הכדור החכם של לוגסי, אז אסור להתעלם מהטאצ' שגרם לו להפוך לקטלני. אחרי התנועה המצוינת של גלוך לכיוון הרחבה והצ'יפ של לוגסי, היתה זו נגיעת הקסם של כוכב מכבי תל אביב שקידמה את המהלך לכזה שיכול להפוך למצב ודאי לכיבוש.

כשמדברים על "נגיעה ראשונה בכדור", הפעולה של גלוך היתה הדוגמא המושלמת לכך. במקום לקחת את הכדור אחורה או הצידה, שלח הקשר את הכדור קדימה, מה שאיפשר לו יתרון על ההגנה הצרפתית. הנגיעה הבאה של גלוך כבר תהיה זו שתוביל לשער.

3. במקום ולמקום הנכון
אחרי המקדמה המשמעותית שנתן לעצמו עם הנגיעה הראשונה, כל שנשאר לגלוך הוא להוציא את כדור הרוחב למקום הנכון ובזמן הנכון כדי להפוך את החיים של שחקני ההתקפה הישראלים לקלים בדרך לכיבוש.

הקשר הוציא ברגל שמאל, החלשה שלו, מסירה חדה ושטוחה בדיוק בין השוער להגנה הצרפתית. מכאן, הדרך לשער היתה קצרה.

4. ותודה לטורה
כדור הרוחב של גלוך היה כמעט מושלם, אך בתסריט אחר כל המהלך הזה היה נשכח אילולא הטעות של סולימאנה טורה. אחמד סלמן פספס את המסירה במילימטרים, הבלם הצרפתי הענק (2.04 מ') ניסה להרחיק אך שגה ובגדול ושלח את הכדור לשערו הוא. אגב, במידה וטורה מפספס גם הוא את הכדור, היה שם תאי עבד כדי להשלים את המשימה. מהלך גדול של ישראל הסתיים עם קצת מזל - והרבה מקרים, זה בדיוק ההבדל בין רגע נשכח לכזה שייחקק בספרי ההיסטוריה.