קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיים: "מכבדים את אנגליה, אך לא חוששים"

צפו. לפני גמר היורו מאמן הנבחרת ומדמון דיברו: "המטרה להביא את הגביע"

יגאל גולדשטיין, שליח ערוץ הספורט לסלובקיה  30.06.22 - 22:11

בעוד כ-24 שעות זה יקרה. רגע השיא של הכדורגל הישראלי יצא לדרך, כשנבחרת הנוער של ישראל תפגוש את נבחרת אנגליה בגמר היורו עד גיל 19. כנגד כל הסיכויים, הכחולים-לבנים הכניעו את הפייבוריטית לזכייה בטורניר, נבחרת צרפת והשאירו תקווה לאחת הסנסציות הגדולות ביותר - מרחק 90 דקות מזכייה באליפות אירופה. לקראת המשחק המרגש, נבחרת הנוער קיימה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בה דיברו אופיר חיים ואיליי מדמון לקראת האתגר הגדול.

"אני רוצה שהמשחק יתחיל עכשיו, לא יודע איך עוברים את 24 השעות האלה", הודה חיים, "אני רוצה להודות לכל מי שתומך בנו ומאוד רוצה לשמח את עם ישראל ביום שישי בערב. אני גם יודע שהרבה אנשים מגיעים מישראל לפה והמטרה העיקרית היא להביא את הגביע".

"אנגליה ללא ספק הנבחרת הכי חזקה בטורניר והמועמדת המובילה לזכייה", המשיך מאמן הנבחרת, "אבל אנחנו לא חוששים, אלא מכבדים אותם. בשלב המוקדמות הרגשתי שיש לי נבחרת חזקה וטובה וכמובן שלא דיברתי על העפלה לגמר, אבל כן כיוונו לחצי גמר ולהעפלה למונדיאל. היה עלינו הרבה לחץ במשחק הראשון, כי זה היה מעמד חדש ומטורף עבורנו - בסיום אמרתי להם שאני רוצה לראות את הנבחרת שהביאה אותנו לפה, שלא מפחדת ושתשחק את הכדורגל שאנחנו יודעים לשחק".

"נגד אוסטריה ראיתם את זה ואנחנו יודעים שאנחנו טובים ויכולים לעשות את זה. לא אפתח את היתרונות שיש לנו נגד אנגליה, אבל יש לנו יתרון או שניים עליהם. מה שבטוח זה שלא נשנה את סגנון המשחק שלנו ואני בטוח שיהיה משחק שונה לעומת המפגש הקודם נגד אנגליה, שבו התנאים הקשו".

כשנשאל על כוכבי הנבחרת שלו, אמר חיים: "יש שחקנים שגם בגיל כזה יודעים להגיע לכל משחק בבגרות ורצינות כאילו הם בני 30. אוסקר הוא אחד כזה, שיודע שגם אחרי משחק טוב יש לו משחק נוסף שהוא צריך להגיע אליו, לכבוש ולשחק טוב. הוא שחקן מיוחד והוא מוכן למשחק".

גם קפטן הנבחרת, מדמון, התייחס למעמד המרגש: "אנחנו מאוד בטוחים בעצמנו ורוצים לבסוף המשחק בעזרת השם להניף את הגביע. המשחק הקודם נגד אנגליה מהווה הכנה טובה בשבילנו, אנחנו יודעים עליהם הכל ומקווים שנעשה את זה. אנחנו לפני גמר אליפות אירופה ואין שום עייפות, זה משחק שבו ישחק רק הלב".

"אנחנו מרגישים את ההייפ מהמדינה, אומרים לנו שכולם נרתמים למען המשימה הזו וזה כיף לקבל מילים כאלה וכל כך הרבה מחמאות. נשאר לנו רק עוד צעד קטן לעשות. עצם זה שהגענו לכאן זה משהו מיוחד, זה לא מובן מאליו. לא ניצחנו במשחק הראשון נגד סרביה, אבל כבר אז הראינו עליונות ובטח שבמשחקים הבאים. אנחנו מרגישים שיש פה משהו שלא בטוח יחזור. הקשר שלנו עם אופיר חיים ועם הצוות זה משהו שאין בכל קבוצה, הם מביאים מעבר וזה מה שעושה את ההבדל".

מוקדם יותר, נבחרת אנגליה ערכה מסיבת עיתונאים משלה, בה התייחסו שחקן הקבוצה, הארווי וייל, ומאמן הקבוצה, איאן פוסטר, למשחק הקריטי נגד ישראל: "קשה להשוות ולנתח את המשחק הקודם", אמר וייל, "התנאים היו קשים, המגרש היה רטוב. הם יכלו להפסיד ועדיין לעלות, אז קשה לנתח את המשחק הזה, אבל ראינו את המשחק שלהם מול צרפת, אנחנו נהיה מוכנים. אתה לא מגיע לגמר היורו במזל, הם מאורגנים וכישרוניים, לא הולך להיות משחק קל".

גם פוסטר המאמן התייחס ליריבה שמחכה לו מחר: "אני חושב שיש להם הרבה מאוד שחקנים טכניים. אופיר מסדר אותם מאוד יפה, מערך שקשה מאוד לחדור. לא קל לשחק נגד קבוצות כאלה, אבל אנחנו מחכים לאתגר".