קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התרגשות בנוער: "אפשר לעשות דבר שלא ישכח"

מהדילמות של חיים, דרך ההרכב המשוער ועד לדרישת חוס. הנבחרת נערכת לגמר

יגאל גולדשטיין, שליח ערוץ הספורט לסלובקיה  01.07.22 - 07:01

(התקציר באדיבות 'כאן')

ההתרגשות באוויר, ההיסטוריה בהתהוות ונבחרת הנוער של ישראל מרחק נגיעה מהפיכתה לענקית עוד יותר, כשהערב (שישי) תעלה לשחק בגמר היורו נגד אנגליה. "אני מקווה שאצליח להירדם הלילה", אמר מאמן החבורה, אופיר חיים, שרשם קריירה ארוכה כשחקן ויש לו קילומטראז' כמאמן, כשבמקביל גם שחקניו נשמעו נרגשים מאוד: "אפשר לעשות משהו שלא ישכח, רוצים לשמח מדינה שלמה. כל ההתרגשות תחלוף עם שריקת הפתיחה".

  • הערב ב-23:00: מהדורה מיוחדת של חדשות הספורט לסיכום הגמר

חיים והצוות שלו, איתי מרדכי ואייל גידרון, לא מתכוונים לדבר עם השחקנים על ההתרגשות, נהפוכו הם בטוחים שההתרגשות תהפוך מהר מאוד להתלהבות ונחישות: "הם אמנם צעירים, אך הוכיחו בגרות לכל אורך הדרך. כשיעלו לחימום ויראו את המשפחות והחברים הם בטח יתרגשו".

חיים אמנם לא תרגל הרכב, אך בשיחות סגורות הוא מתלבט בנוגע לשיטה בה יפתח, לאחר שלאורך כל הקמפיין שיחק במערך 4-3-3. האנגלים משחקים עם שלושה בלמים והקיצוניים שלהם משמעותיים מאוד במשחק שלהם ומכאן ההתלבטות.

בחלק הקדמי מדי משחק מתלבט חיים בין אחמד סלמן לדור תורג'מן, אך למרות שנראה היה שהרוטציה תימשך, חלוץ הפועל ירושלים צפוי להמשיך לקבל קרדיט. חיים לא צפוי לגעת במשולש: אוסקר גלוך (שני שערים ובישול)-תאי עבד (שער ובישול)-אריאל לוגסי (שער ושני בישולים).

מאמן הנבחרת דרש מהשחקנים השקעה, אגרסיביות ולמרות היתרון הברור של האנגלים להימנע מהתגוננות, אלא ללחוץ בחצי המגרש של היריבה. בתוך כך, המנהל הטכני, יילה חוס ביקש מאנשי המשלחת שלא להתראיין לפני הגמר על מנת לשמור על פוקוס ולתת לשחקנים לדבר על כר הדשא.

ההרכב המשוער: תומר צרפתי; עיליי פיינגולד, סתיו למקין, אור ישראלוב, רוי רביבו; אל ים קנצופלסקי, איליי מדמון, אוסקר גלוך; תאי עבד, אריאל לוגסי ואחמד סלמן (דור תורג'מן)