קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיים לשחקנים: "ניצחתם, שימחתם מדינה שלמה"

המאמן שוחח עם חניכיו אחרי ההפסד 3:1 בגמר היורו עד גיל 19: "מבחינתי אתם אלופים". האנגלים החמיאו לישראל. בנבחרת בטוחים: "הכדורגל הישראלי יהנה מהשחקנים". מאמינים ש-3 שחקנים נוספים יצאו לאירופה בעונה הקרובה

יגאל גולדשטיין, שליח ערוץ הספורט לסלובקיה  02.07.22 - 07:11

תגיות: נבחרת הנוער

(תקציר המשחק באדיבות 'כאן')

נבחרת הנוער של ישראל תצטרך להתמודד החל מאמש עם טייטל חדש, סגנית אלופה אירופה. אם מישהו חושב שההישג הכביר הזה סיפק את הנבחרת של אופיר חיים, אז הוא טועה ובגדול. מספיק היה להיכנס לחדר ההלבשה בסיום המשחק ולראות את השחקנים ממררים בבכי, עצבניים ומתוסכלים. 

(התמונה בהפנייה לידיעה: אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

אחד השחקנים תיאר את זה בצורה נהדרת: "כבר הגענו עד לכאן, שיחקנו טוב, אבל נשארנו רק עם המחמאות". מאמן הנבחרת אופיר חיים דאג להרים את השחקנים למרות שניכר שגם הוא לקח את ההפסד בצורה קשה. הוא עבר ביניהם אחד אחד, אמר מילה טובה, חיבק ואף הספיק לומר מילה טובה: "אתם ניצחתם, שימחתם מדינה שלמה. בשבילי אתם אלופים".

אחיו של אופיר אבי וחברים רבים הגיעו לתמוך במאמן, אך לבסוף ילדיו לא הגיעו. המאמן לא הסתיר את רצונו לשוב לישראל והביע געגוע לבני משפחתו.

המפגש בין השחקנים ומשפחותיהם היה מרגש מאוד בסיום, כ-2,500 אוהדי נבחרת ישראל עמדו על הרגליים במשך דקות ארוכות והודו לשחקנים הנבוכים. בנבחרת ציינו כי רגע השמעת ההמנון והימצאות הדגל הלאומי באיצטדיון אנטון מאלאטינסקי ריגשה אותם מאוד.

היה מפגש מרגש נוסף לפני המשחק בין אביו של אוסקר גלוך לאביו של מספר 10 האנגלי, ארון רמזי. שניהם הבקיעו במהלך ההתמודדות. משפחות כל השחקנים ואנשי הצוות הגיעו למועדון, ביניהם אנשי כדורגל רבים מישראל.

האווירה הישראלית הורגשה באצטדיון, יחד עם הטירוף סביב הנבחרת מהארץ. במסיבת העיתונאים של נבחרת ישראל בסיום המשחק נכחו כ-20 עיתונאים, בעוד במסיבת העיתונאים של אלופת אירופה נכחו רק שניים.

במחצית הראשונה ישראל הייתה עדיפה בהרבה על אנגליה, אך הכושר הגופני והעומק בספסל בא לידי ביטוי במחצית השנייה. אוסקר גלוך סחט את רוב המחמאות, אך סקאוטים מרחבי העולם התרשמו מצמד הבלמים, סתיו למקין ואור ישראלוב, איליי מדמון, אל ים קנצפולסקי, אריאל לוגסי ותאי עבד.

בנבחרת ישראל מעריכים כי מלבד עבד, ישחקו עוד שלושה שחקנים נוספים באירופה בעונה הקרובה. גם הצוות של חיים זכה למחמאות, מעוזריו איתי מרדכי ואייל גידרון, דרך מאמן השוערים גיא סולומון ועד ליתר המקורבים.

הנבחרת האנגלית החמיאה לחבורה של אופיר חיים בסיום וראינו כיצד השחקנים מנסים לנחם את שחקני היריבה, אפילו במתחם חדרי ההלבשה. המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות יילה חוס והמשנה בוני גינצבורג היו מרוצים מאוד מהעבודה במשחק וכן הסתכלות לקראת העתיד. "הכדורגל הישראלי יהנה מהשחקנים האלה ברמת הנבחרות וגם ברמת הקבוצות", אמרו בנבחרת.

השחקנים ציינו את העומס הרב בהם הם מצויים וחלקם התקשו ללכת בסיום המשחק. הנבחרת תנחת בארץ רק בראשון, לאחר שבהתאחדות חיפשו טיסה אחת לכלל הסגל והצוות המקצועי.