קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בקבלת הפנים החגיגית לנבחרת הנוער

אופיר חיים: "מאוכזב שלא זכינו", חסון: "הוכחתם שחלומות מתגשמים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.07.22 - 19:34

נבחרת הנוער של ישראל חוזרת הביתה: הבחורים של אופיר חיים נחתו היום (ראשון) בארץ, לאחר קמפיין נפלא באליפות אירופה עד גיל 19 - שהסתיים בהפסד בגמר לנבחרת אנגליה. מאוחר יותר היום, התקבלו השחקנים והצוות המקצועי בבית הנבחרות בשפיים, על מנת לחגוג את ההישג הגדול.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, נשא דברים בפתיחת האירוע: "אנחנו נמצאים בסיומו של מסע שבו גילינו שחלומות מתגשמים. מסע שעוצב ע"י כשרונות בלתי רגילים, גאווה לאומית ואחווה. אני גאה בכם על הרוח הספורטיבית, על ההתמדה, על מנטליות אדירה, על עשרות מאבקים פיזיים חסרי פשרות. הגשמתם חלום. יותר מכל, הסיפוק הוא שהחזון הפך למציאות - הפיכת הפירמידה, השקעה בלתי רגילה בגילאים הצעירים".

"בנינו תכניות מקצועיות וסדורות, התחמשנו באנשי המקצוע הטובים ביותר, העמדנו מערכת מהטובות ביותר, מתוך אמונה בכישרון שלכם ובכישרון של דורות העתיד. אין ראויים מכם לכבד את המעמד הזה, הוכחתם שיש לכם את המנטליות להתמודד ולנצח את היריבות החזקות באירופה. זה שיא בלתי רגיל, אבל זה שיא שכמו כל שיא צריך להישבר. שיא שצריך להפוך להתחלה. מאמין שתכבשו פסגות נוספות. אני קורא מפה לקברניטי המדינה, ומזמין אותם להצטרף למסע".

המשנה למנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, בוני גינצבורג: "הכדורגל הישראלי צריך משאבים גדולים יותר כדי להגשים את החלום של הציבור הישראלי, אנחנו צריכים תמיכה ונעבוד לילות כימים - כדי להגשים את החלום של יוסי בניון ואלון חזן, ולהגיע לטורניר גדול".

מאמן נבחרת הנוער, אופיר חיים: "מדהים מה שעשינו, אבל אני מאוכזב שלא הבאנו את הגביע. זה מפריע לי. אני שמח בשביל כולם על ההישג האדיר הזה, אני מאוד מתרגש, אני שמח בעיקר בשביל אבא שלי שיושב פה היום. כל החיים הוא רדף אחריי שאני אהיה שחקן, הוא לא חשב שאני אהיה מאמן. כל מה שאני רוצה זה לגרום לאושר. רוצה להודות לשחקנים שאני אוהב אותם, הדרך שעשינו זו הגאווה הגדולה שלי. שיחקנו כדורגל מצוין, אמרתי לשחקנים - אתם יכולים לעשות את זה, והרגשתי שהם מאמינים לי. אתם הגאווה שלי ואני אוהב אתכם".

קפטן נבחרת הנוער, איליי מדמון: "אני הכי גאה בעולם להגיד שאני הקפטן של סגנית אלופת אירופה. עשינו הכל כדי להיות אלופי אירופה, זה לא הספיק, אבל אני גאה בכל היושבים פה. אופיר חיים - מעבר לכל מאמן, הוא חבר של כל השחקנים. מעבר לקטע המקצועי, כל המחמאות מגיעות לו. הוא בנאדם מדהים והוא עושה עבודה מדהימה. תודה לכולם שבאתם".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "נולדתם בבתים שנתנו לכם את הגב, תודה לכל השותפים בהתאחדות לכדורגל. הרבה מאוד כישרון יש פה, מה שמיוחד זו הרוח והלכידות. אין כוח בעולם שיכול לעמוד מולנו שאנחנו ביחד. החבורה הזו לימדה אותנו שיעור חשוב על היכולת לעבוד ביחד. נתתם לנו גאווה בתקופה של בלגן פוליטי. רק בשביל ההודעות שקיבלנו, לא קורה הרבה שכל כך הרבה ישראלים רוצים לראות נבחרת עד גיל 19. לכדורגל יש כוח לרגש ולגעת באנשים, נתתם לנו כמה רגעים יפים מאוד, מיוחדים מאוד, תודה לכם על הרגעים האלה - ובונים עליכם לעתיד טוב עבור המדינה ונבחרת ישראל".