הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

Moto gp: מסלול מיסאנו יקרא ע''ש סימונצ'לי

באיטליה בחרו לעשות כבוד לרוכב המקומי שנהרג בגרנד פרי במלזיה. "דקת רעש" תתקיים לפני המירוץ בוולנסיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.11.11 - 13:56

תחילת כתבהעונת ה-Moto GP תגיע ביום ראשון הקרוב לסיומה כאשר הרוכבים יתחרו במירוץ ה-18 והאחרון בוולנסיה. במקום לסיים את העונה בצורה חגיגית, בענף מתקשים לעכל את הטרגדיה שאירעה במירוץ הקודם במלזיה כשתאונה קטלנית עלתה בחייו של רוכב הונדה מרקו סימונצ'לי.

מהעונה הזו נזכור כמה דברים. כמובן שבראש ובראשונה את המוות הטראומתי של סימונצ'לי. הנהלת מירוץ מיסאנו שבסן מרינו (איטליה) החליטה היום לקרוא מעתה את המסלול על שמו של הרוכב שנהרג בגיל 24. "אנחנו מרגישים חובה להנציח את זכרו של סימונצ'לי, אנחנו חייבים את זה למשפחתו ולאלפים שהעריצו אותו. אנחנו גאים לקרוא למסלול על שמו, הוא היה אלוף בספורט ובחיים", אמר יו"ר הוועדה המארגנת של המירוץ, לוקה קולאייקובו.

בהונדה החליטו שהמספר 58, אותו לבש סימונצ'לי, יונצח גם הוא כאשר אף רוכב לא ילבש אותו החל מהעונה הבאה. חברו הטוב של האיטלקי, לוריס קפירוסי, יענוד את המספר במירוץ האחרון כדי לחלוק כבוד לרוכב. במקום דקת דומיה ביקש אביו פאולו "דקת רעש" כאשר כל המנועים של האופנועים יפעלו בעוצמה במקביל.

הדבר החיובי שנזכור מהעונה הנוכחית הוא היכולת המדהימה של קייסי סטונר. הרוכב האוסטרלי של רפסול הונדה, שהוכתר כבר לפני שלושה שבועות כאלוף החדש של ה-Moto GP, ניצח עד כה בתשעה מירוצים ובראשון ינסה לסגור עונה חלומית עם עשרה ניצחונות. הקרב היחיד שנותר בטבלת הרוכבים הוא על המקום השלישי כאשר לאנדרה דוביציוזו יש יתרון קטן בן 4 נקודות על פני דני פדרוסה הספרדי.