"השילוב בין ספורטאים ללא אבחנה, הוא חשוב"

טקס נערך למען הספורט הפראלימפי. סמואל: אני שואפת לזכות בזהב בריו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.05.16 - 19:11
מורן סמואל שואפת לזהב בריו
מורן סמואל שואפת לזהב בריו

תגיות: ריו 2016

תחילת כתבה

מרכז הספורט לנכים איל"ן ר"ג ערך היום (שני) אירוע מיוחד בסימן: "ספורטאי מופת מצדיעים לספורט הפראלימפי", וזאת לכבוד יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל, שיצויין ביום חמישי.

במהלך האירוע "ממלחמה לתקומה", שבו צויין גם יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, ספורטאים בהווה ובעבר מענפים שונים הדליקו משואות יחד עם ספורטאים פראלימפיים הצפויים להשתתף במשחקים הפראלימפיים בריו. בין מדליקי המשואות היה ניתן לראות את אריק זאבי, שחר פאר, נועם גרשוני, יעל ארד, מורן סמואל, מוטל'ה שפיגלר, שמעון אמסלם, אסתר רוט שחמורוב ועוד.

החותרת הפראלימפית, מורן סמואל, אלופת העולם ב 2015, התייחסה לאירוע: "היה טקס מאוד מרגש. השילוב בין ספורטאים פעילים וספורטאי עבר, צעירים ופראלימפיים הוא מאוד חשוב. הצעירים רואים שיש עתיד ויש להם לאן לשאוף. החיבור והקירוב בין כל הספורטאים שיש לנו ללא הבדל גובה, ענף או מגבלה הוא חשוב".

בהמשך סמואל התייחסה להכנות שלה לקראת המשחקים האולימפיים בקיץ: "ריו ממש בפתח. אני נוסעת למחנה אימונים באיטליה למחנה אימונים של חמישה שבועות. המטרה שלי בריו היא להגיע מוכנה וראויה למדליית זהב".

יו"ר איל"ן, אהוד רצאבי, תיאר גם הוא את ההכנות: "החבר'ה שלנו נותנים את כל הנשמה שלהם והם הופכים להיות ספורטאים טובים יותר מכיוון שיש להם אתגרים יותר קשים ואנחנו יכולים רק להסתכל ולשאוף להגיע להישגים שלהם".