הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תואר חמישי לסרינה בווימבלדון. צפו ב-1:2 על רדוואנסקה בגמר

רק לפני שנה היה ספק לגבי המשך הקריירה שלה, אבל האמריקנית התאוששה עם גראנד סלאם 14 בקריירה. וויליאמס גברה 1:6, 7:5, 2:6 על הפולנייה והוכיחה שהיא עדיין הטניסאית הטובה ביותר בעולם, ואולי הגדולה בכל הזמנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.12 - 18:42

הגדולה בכל הזמנים? הויכוח הזה עוד יעסיק את פרשני הטניס רבות, אבל סרינה וויליאמס הוסיפה עוד טענה לקייס שלה היום (שבת), כאשר גברה על אגניישקה רדוואנסקה 1:6, 7:5, 2:6 בגמר ווימבלדון. האמריקנית האדירה הבטיחה את התואר החמישי שלה על הדשא ב"אול אינגלנד קלאב" ואת הגראנד סלאם ה-14 בסה"כ בקריירה.

וויליאמס נעלמה קצת מסצנת הטניס העולמית בשנתיים האחרונות, במיוחד בגלל שסבלה מפציעה חמורה ברגל וממחלה בריאות שסיכנו לא רק את הקריירה שלה, אלא את חייה. ביולי 2010 היא דרכה על זכוכית שבורה ופצעה את כף הרגל, הזדקקה לניתוח ונעדרה זמן רב מהמשחקים. כשנראה היה שהיא מתאוששת היא נפלה למשכב עם מחלה מסתורית בריאות שלטענתה הייתה מסכנת חיים.

אבל היא התאוששה מהבעיות, שבה לאיתניה והיום חזרה באופן סופי למרכז הבמה, כשלקחה את המייג'ור הראשון מאז שניצחה על אותו הדשא את ורה זבונרבה ב-2010. האמריקנית שדורגה ערב הטורניר במקום ה-6 בעולם, צפוייה לזנק עד למקום הרביעי בזכות הניצחון.

האמריקנית שתהיה בקרוב בת 31 נתנה תצוגה גדולה של אייסים (17 במספר), של עוצמה כמו תמיד ושל רוח מלחמה. סרינה הישוותה את מספר הזכיות של אחותה ונוס על הדשא בלונדון והפכה את ארון הגביעים הפרטי שלה לאחד הנוצצים בכל הזמנים. יש לו עוד כברת דרך כדי להיצמד לשטפי גראף שזכתה ב-22 תארי גראנד סלאם, אבל הוכיחה שהיא עדיין רחוקה משלב השקיעה של הקריירה.

רדוואנסקה? היא אולי יכולה להאשים את הצינון ממנו סבלה ביומיים האחרונים, אבל בשורה התחתונה היא עדיין לא מסוגלת להתמודד עם העוצמות של וויליאמס. ועדיין, הפולנייה הצעירה (בת 23) שרצתה לעשות היסטוריה עבור המדינה שלה, הראתה הרבה ניצוצות של כשרון גדול שעוד עשוי להביא לה גראנד סלאם בעתיד. היא תוכל להתנחם בטיפוס למקום ה-2 בעולם, למרות שניצחון היה הופך אותה למדורגת הבכירה.

מהלך המשחק
העוצמות של סרינה עשו את שלהם כבר בפתיחת המעררכה הראשונה, והיא הצליחה לשבור את ההגשה של הפולנייה ל-0:2. אחרי שהאמריקנית שמרה על ההגשה שלה, היא השיגה שוב נקודת שבירה ושוב שברה, כדי לעלות ל-0:4 מהיר וחלק. וויליאמס כבר הייתה עם שתי נקודות מערכה על ההגשה של רדוואנסקה, אך היא חזרה ל-1:5. טיפות הגשם החלו ליפול במרכז המגרשי כאשר וויליאמס סגרה את העניין עם 1:6, רגע לפני שהמשחק הופסק לרבע שעה. במערכה הראשונה, אגב, סרינה זכתה ב-13 מתוך 15 נקודות בהגשה הראשונה שלה.

אחרי ההפסקה, רדוואנסקה לקחה את המשחקון על ההגשה שלה וכבר חשבנו שהיא חוזרת לעניינים, אבל בהזדמנות הבאה סרינה שברה שוב ועלתה ל-1:2. אך הפעם הפולנייה לא ויתרה על המשחק, העלתה את הרמה שלה ושברה לראשונה את הסרב של וויליאמס ל-4:4. רדוואנסקה הוכיחה עוד תושייה שכשעל ההגשות של סרינה היא לקחה את המערכה עם 5:7, כאשר מספרי הטעויות הבלתי מחויבות של האמריקנית החלו להאמיר.

המשחק המשיך להיות צמוד גם במערכה השלישית והקובעת. סרינה חבטה שלושה אייסים רצופים כדי לעשות 2:2 ולעבור את פיליפ קולשרייבר ברשימת האייסים של הטורניר ב-2012. בשלב הזה חזרנו לראות את סרינה של המערכה הראשונה. היא שברה את רדוואנסקה פעמיים ברציפות ולא נתנה לה סיכוי, בדרך ל-2:6 ששלח אותה לחגוג שוב זכייה בגראנד סלאם עם המשפחה והחברים ביציע.

נחשו מי לקח בזוגות נשים?
על היום הזה בווימבלדון כתוב בגדול: "וויליאמס". אחרי שסרינה הניפה את התואר ביחידים, אחותה ונוס הצטרפה אליה לגמר הזוגות, מול הלבצ'יקובה והרדצ'קה הצ'כיות. הכוח המשפחתי, בעיקר בהגשה, עשה שוב את שלו והתואר הלך לוונוס וסרינה, שניצחו 5:7, 4:6 וגרפו פרס משותף בסך 260 אלף ליש"ט. זה לא היה צ'ק של 1.15 מיליון ליש"ט, כמו שסרינה קיבלה כמה שעות קודם לכן, אבל בהחלט בונוס לא רע בכלל.