הישג עצום: צפו בסנפורד זוכה בארד באליפות אירופה בציריך

הופעה אדירה בשוויץ: האצן סיפק ריצה מהסרטים בגמר 400 מטר וסיים שלישי עם שיא ישראלי חדש של 45.27 שניות. בכך הוא הפך לישראלי השני אי פעם שעולה על הפודיום בתחרות אחרי אברבוך

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.08.14 - 19:55
תחילת כתבה

ענק. עצום. גדול. דונלד סנפורד עשה את זה. האצן הישראלי סיים במקום השלישי בגמר אליפות אירופה ב-400 מטרים בציריך עם 45.27 וזכה במדליית הארד. בכך הוא הפך לישראלי השני בהיסטוריה שזוכה במדליה בתחרות היוקרתית אחרי אלכס אברבוך שזכה פעמיים בזהב (ב-2002 וב-2006).

מדובר בתוצאה איכותית למדי, כשהוא שובר את השיא הישראלי בפעם השניה תוך שלושה ימים. מי זוכר עכשיו שהיו כאלה שזילזלו בו אחרי פרשת הנעליים ההיא?

זה היה קרב נפלא בציריך כשסנפורד פתח את המבערים כבר בהתחלה אבל אחרי 150 מטרים שבהם הוא דהר קדימה, נראה היה שהוא מאבד קצת מהירות בחלק האמצעי של הריצה, אבל אז בישורת האחרונה, הוא שלף את כל מה שיש לו והצליח לסיים במקום השלישי וחשוב, כשהוא מקדים את ג'ייקוב קרז'ווינה הפולני. כזכור, סנפורד עלה לגמר עם התוצאה השלישית בטיבה 45.39 (שיא ישראלי), והערב כאמור הוא כבר השיג שיא ישראלי חדש. אגב אם רציתם לדעת אז מרטין רוני הבריטי זכה בזהב, ומתיו הדסון סמית' סיים במקום השני.

סנפורד רץ במסלול מספר 2 וכהרגלו נישק מספר פעמים את דגל ישראל שעל חולצתו לפני הזינוק. הדסון סמית' הבריטי, שסיים ראשון במוקדמות והיה פייבוריט למדליית הזהב פסל בסיבוב הראשון אך נענש רק באזהרה ולא ביציאה מהתחרות והצליח כאמור לסיים על הפודיום.

צריך לזכור כי כבר באליפות אירופה הקודמת בהלסינקי סיים סנפורד במקום הרביעי, רק במרחק של 9 מאיות ממדליה והפעם עשה את הצעד הנוסף -  אין ספק כי עבורו של האצן מדובר בהתקדמות משמעותית ויוקרתית. בכלל, סנפורד נראה טוב לכל אורך האליפות, מהמוקדמות דרך חצי הגמר והערב, הוא ענה על כל הציפיות שהיו ממנו. שאפו.