איסינבייבה: "רוצה לשבור שיא עולם בריו 2016"

אלופת העולם ושיאנית העולם בקפיצה במוט על חזרתה מפרישה: "עם תשוקה הכל אפשרי, עד סוף השנה אדע אם אני מסוגלת לעשות את זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.15 - 18:39
לא מוותרת על המשחקים האולימפיים. איסינבייבה (gettyimages)
לא מוותרת על המשחקים האולימפיים. איסינבייבה (gettyimages)
תחילת כתבה

13 באוגוסט, 2013, איצטדיון הלוז'יניקי במוסקבה. קופצת המוט ילנה איסינבייבה, אחת הספורטאיות הדומיננטיות ביותר מתחילת המילניום הנוכחי, מנתרת ל-4.89 מטרים וזוכה במדליית הזהב באליפות העולם, רגע לפני שהיא מכניסה את המוט למחסן ופורשת. השבוע, כשנה וחצי אחרי הרגע הבלתי נשכח בבירת רוסיה ואחרי שהיא ילדה את בתה הבכורה, איסינבייבה חוזרת לעניינים.

שיאנית העולם בקפיצה במוט (5.06 מטרים) הכריזה השבוע כי היא תשוב בתקופה הקרובה לאימונים במטרה להגיע למשחקים האולימפיים שייערכו בעוד כשנה וחצי בריו. ואם היא תגיע לשם, המטרה שלה תהיה ברורה - זכייה במדליית זהב אולימפית שלישית אחרי אתונה 2004 ובייג'ין 2008. בלונדון 2012 הסתפקה הרוסייה במדליית הארד.

"אני רוצה מאוד להגיע לריו ולשבור שם את שיא העולם", אמרה איסינבייבה, "המשחקים האולימפיים הם אירוע מיוחד עבורי ואני מאמינה שעם רצון חזק ותשוקה הכל אפשרי. אני מעריכה שבסוף השנה הנוכחית אדע אם אני מסוגלת לעשות זאת ולהיאבק על מדליית הזהב בריו 2016".

איסינבייבה, שתהיה בת 34 בריו 2016, הודתה כי ההחלטה הסופית אם להתחרות בריו תלויה במצבה הפיזי. "אני צריכה עוד קצת זמן כדי להחליט באופן סופי אם אני הולכת על זה בצורה מלאה. אם הפציעות הישנות שלי ימנעו ממני להגיע ליכולת שיא ולכושר האופטימלי, אז אפסיק את הקאמבק". הקופצת הרוסייה שברה במהלך הקריירה לא פחות מ-28 שיאי עולם. בנוסף, איסינבייבה זכתה שלוש פעמים בתואר אלופת העולם באתלטיקה באיצטדיון ו-4 פעמים באולם.