צ'מטאי נבחרה לאתלטית השנה, טפרי האתלט

האיגוד נתן כבוד והכתיר את מצטייני 2018 בטקס מיוחד

גיל לוין
גיל לוין  24.12.18 - 21:03
תחילת כתבה

איגוד האתלטיקה ערך הערב (שני) ערב גאלה, שכולו הצדעה למצטייני השנה וכן, הכנה לעונה הקרובה. בטקס, הוכתרו ששת מצטייני האתלטיקה של השנה.

בתואר אתלט השנה, התחרות הייתה צמודה במיוחד בין האצנים גירמה אמארה ומארו טפרי כשלבסוף טפרי היה זה שזכה בתואר. טפרי סיים במקום השביעי במרתון אליפות אירופה, תוך שקבע שיא ישראלי חדש: "אני מודה לכם שבחרתם בי כאתלט השנה בפעם השניה. אני רוצה להודות למאמנים למשפחה ולחברים מבית שמש".

לונה צ'ימטאי סלטפר הוכתרה כאתלטית השנה, לאחר שקבעה 23 שיאים שונים במהלך השנה, ביניהם גם שיא בריצת מרתון. "השנה הזאת הייתה מאוד מאתגרת עבורי, הקרבתי לא מעט מעצמי ומהמשפחה שלי ואני חייבת להודות להם על שהיו שם בשבילי, עזרו ותמכו" סיפרה צ'מטאי.

"לשאר האתלטים, אני רוצה לספר כמה מהסודות שלי: צאו מאזור הנוחות שלכם, הישארו מרוכזים במטרות שלכם, שימו את הלחצים בצד ואם אתם רואים שאתם לא טובים אסור לוותר, רק להשתפר".

דן סלטפר, בעלה ומאמנה האישי של צ'ימטאי, הפך למאמן השנה: "אני שמח שהצלחנו להגיע להישגים כל כך יפים העונה ואני מבטיח לנסות ולמנף את זה אפילו גבוה יותר".

האתלטים הצעירים של השנה הם אסטל ולאנו, זורקת הדיסקוס שזכתה במדליית ארד באליפות הבלקן והאצן גל ארד, שזכה באליפות ישראל בריצת 100 מטר. מי שהוכתר כשופט השנה הוא לב מילזון.