בלתי נגמרת: עוד שיא ישראלי לצ'מטאי בחצי מרתון

הרצה קבעה 01:06:09 שעות בפראג ושיפרה את השיא של עצמה בכדקה וחצי אחרי שסיימה שנייה במרוץ

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.04.19 - 13:29
(getty)
(getty)

תגיות: לונה צ'מטאי

תחילת כתבה

לונה צ'מטאי-סלפטר לא עוצרת. הרצה למרחקים ארוכים שברה היום (שבת) את השיא הישראלי בחצי מרתון, במסגרת מרתון פראג. היא עצרה את השעון על 01:06:09 שעות וסיימה שנייה במרוץ. האתלטית למעשה שיפרה את השיא הלאומי של עצמה, שעמד על 1:07:55 שעות, אותו קבעה בליסבון באוקטובר 2018.

תחילה, התוצאה נקבעה על זמן של 01:06:13 שעות, בטעות, בשל פער בין שעון התחרות, המוצג לקהל, לבין שעון השיפוט הרשמי. כאשר חצתה צ'מטאי את קו הסיום, היא צולמה בוידאו, ומאמנה האישי, בן זוגה דן סלפטר, יחד עם הסוכן האישי שלה הגיעו למארגני התחרות בבקשה להסבר על הפער. בסופו של דבר, נעשה בירור והתוצאה של צ'מטאי תוקנה, כמו גם של אתלטים נוספים.

אלופת אירופה ל-10,000 מטר ממשיכה ביכולת הנהדרת שלה, והיא מחזיקה בכל שיאי ישראל לריצות הארוכות החל מ-1,500 מטר. התוצאה היום מקנה לה את המיקום ה-25 בטיבה בכל הזמנים בריצת חצי מרתון.

כמו כן, הרצה שברה שיא נוסף על הדרך: שיא אישי וישראלי ב-10 ק''מ, זאת בשל חציית נקודת ה-10 ק''מ עם תוצאה של 30:57 דקות.

בסיום המרוץ אמרה צ'מטאי-סלפטר: "באתי להתחרות היום בחצי המרתון כחלק מההכנה שלי למרתון פראג בחודש הבא. אני מתמקדת בעיקר על אימון מרתון כבד, אני שמחה שאני עדיין יכולה לשפר תוצאות בחצי מרתון. לדברי המאמן שלי היום לא היה הכי טוב שלי, וזה מראה שיש לי עדיין עוד מקום לשיפור. מאד נהניתי לרוץ כאן בפראג, מול הקהל הגדול".

כזכור, רק בתחילת חודש מרץ ניצחה צ'מטאי-סלפטר בחצי מרתון רומא בתוצאה מדהימה של 1:06:40 שעות, אך התוצאה לא הוכרה כשיא לאומי בגלל אופי המסלול (point to point) והפרשי הגבהים הגדולים מדי (מעל 1 מטר לכל קילומטר בממוצע).

צ'מטאי-סלפטר מתאמנת אצל דן סלפטר, שהוא גם בעלה. לשניים ילד בן ארבע בשם רוי.