שר על המסלול: נואה ליילס הוא התקווה הגדולה של ארה"ב

יש לו קריירה של ראפר, מעצב אופנה, ארון תארים מפואר ואפילו שבירת שיא בן 34 שנים, וכל זה כשהוא רק בן 22. כעת, נואה ליילס הצעיר רוצה לא רק למלא את החלל שהותיר בולט על מסלול הריצה, אלא גם לשבור כל שיא אפשרי שלו. רק אל תשוו אותו לג'מייקני

אור ריטר
אור ריטר  28.09.19 - 10:03

תגיות: נואה ליילס

תחילת כתבה

קבלו את הראפר הכי מהיר בעולם, או אם תרצו, הספורטאי ששר הכי יפה על המסלול. נואה ליילס הוא התקווה הגדולה של ארה"ב בריצות הקצרות. כדי להיכנס לנעליים של יוסיין בולט, צריך להיות משהו מיוחד וליילס הוא כזה. זמר, מעצב אופנה, אבל יותר מהכל – כוכב, כמעט כמו הפנומן הג'מייקני.

כבר בגיל 22, ליילס מתהדר בארון תארים מפואר במיוחד, אפילו בהשוואה לבולט, שבגילו, תאמינו או לא, רשם זמנים פחות מרשימים. הן במקצה ה-100 מטרים והן ב-200. הכישרון מפלורידה פרש מהתיכון ועזב את הבית בגיל צעיר יחד עם אחיו, שניסה גם הוא להפוך לאתלט מוביל.

אבל במקרה של נואה, עוד מהרגע הראשון, היה ברור שמדובר במשהו מיוחד. הרץ שבר שיא בן 34 שנים באליפות לתלמידי תיכון, הגשים חלום כשזכה בזהב עם נבחרת השליחים של אמריקה בגביע הביניבשתי, ניצח במשחקים האולימפיים לצעירים בסין וגם הפך לרביעי הכי מהיר בהיסטוריה במקצה ה-200.

ליילס מיועד למלא את החלל של בולט על המסלול, אבל לא רק. הוא פצצת כריזמה, לא חושש מאור הזרקורים ומהר מאוד הפך לכוכב רשת, שמשתף את מאות אלפי העוקבים שלו בהכל, אפילו באוסף הגרביים הנדיר שלו. כמו דמויות צבעוניות אחרות בספורט, גם אחרי ליילס עוקבת אמא מעורבת ותובענית. בארצות הברית קוראים לו "רוקסטאר", אבל יש כינוי אחד שהוא מתעקש שלא ישתמשו בו, שרק שלא יקראו לו "בולט הבא".

כפי שכבר הבנתם, לא מדובר בספורטאי הכי צנוע שתכירו, וגם הציפיות ממנו בהתאם. את הפרומו לקראת האולימפיאדה תקבלו באליפות העולם לאתלטיקה, שתצא לדרך מחר בקטאר, ובה ליילס צריך לספק הוכחה נוספת –שמדובר בדבר הגדול הבא. השנים הקרובות באתלטיקה יהיו מסקרנות, ובמיוחד על המסלול בעידן שאחרי בולט. האולימפיאדה בטוקיו תהיה הראשונה מאז סידני 2000 בה הג'מייקני לא משתתף וליילס בטוח שאחריה, גם את השם שלו כבר לא תשכחו.