דסיסה קטף זהב במרתון אחרי סיום דרמטי

הקדים בארבע שניות את בן ארצו, גרמיו: "זה עבור אתיופיה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.19 - 05:28

תגיות: אתלטיקהמרתון

תחילת כתבה

אחרי 18 שנים, לאתיופיה שוב יש אלוף עולם במרתון. לליסה דסיסה חצה לפנות בוקר (בין שבת לראשון) ראשון את קו הסיום בדוחא (שעתיים, 10 דקות ו-40 שניות) תוך שהוא מקדים בארבע שניות בלבד את בן ארצו, מוסינט גרמיו. אמוס קיפרוטו מקניה הסתפק במדליית הארד, בעוד קאלום הוקינס הבריטי סיים רביעי בפעם השנייה ברציפות, שש שניות בלבד ממדליה.

"זה עבור 100 מיליון האתיופים שהיו מאחורי", אמר בסיום דסיסה המאושר, "אני השני מהמדינה שלי לזכות בתואר הזה וזה לא רק עבורי, אלא גם עבור המדינה שלי". כפי שהיה אצל הנשים, המירוץ התחיל סמוך לחצות על מנת להימנע מהחום הכבד ולחות השוררים במהלך היום בדוחא. "התאמנתי בתנאים דומים ולכן לא היה לי קשה. זה היה דומה לאימונים", סיכם דסיסה.

האווירה הייתה סוריאליסטית לקראת קו הסיום. דסיסה ביצע את הספרינט האחרון לעיניי יציעים ריקים, בעוד רק המשלחות וכמה עיתונאים מעודדים אותו. "זה מאכזב", סיכם הוקינס, "אולי נתתי יותר מדי בשלבים האמצעיים. אבל לא הייתי יכול לעשות יותר מכך".

כזכור, מארו טפרי ואיימרו עלמיה הישראלים היו אמורים להשתתף במרתון, אבל פרשו ימים ספורים לפני פתיחת האליפות. במשלחת לא רצו לסכן את טפרי, הסובל מדלקת בדרכי הנשימה ואילו עלמיה סובל משברי מאמץ באגן.