שטילוב הבטיח את מקומו באולימפיאדה רביעית

גם דולגופיאט מעשית בטוקיו ועלה לגמר הקרקע מהמקום ה-1

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.10.19 - 23:26
שטילוב. הבטיח מקום באולימפיאדה הרביעית שלו (באדיבות איגוד ההתעמלות)
שטילוב. הבטיח מקום באולימפיאדה הרביעית שלו (באדיבות איגוד ההתעמלות)

תגיות: אתלטיקה

תחילת כתבה

מוקדמות הגברים באליפות העולם בהתעמלות מכשירים שנערכת בשטוטגרט, גרמניה הסתיימו הערב (שני) עם שני הישגים מרשימים: ארטיום דולגופיאט העפיל לגמר הקרקע והבטיח מעשית את הקריטריון לטוקיו 2020, ואילו אלכס שטילוב השיג את הכרטיס המיוחל למשחקים האולימפיים.

דולגופיאט עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשון עם ציון מרשים של 15.033 נקודות. כזכור, דוגלופיאט הוא סגן אלוף אירופה בתרגיל הזה שנתיים ברציפות וכן סגן אלוף העולם בתרגיל מ-2017. הגמר יתקיים ביום שבת והוא כמובן ינסה לשחזר את ההישג הגדול. חשוב לציין כי גם דולגופיאט צפוי לקבל את הכרטיס למשחקים מכיוון שבגמר הקרקע רק הוא והמתעמל הפיליפיני לא העפילו למשחקים דרך הנבחרת הקבוצתית ובכל גמר מחלקים שלושה כרטיסים לטוקיו.

שטילוב אמנם לא העפיל לאף גמר, אך השיג את המטרה הגדולה מבחינתו: הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה הבאה. הוא קיבל את הכרטיס השביעי מתוך ה-12 שמחולקים דרך הקרב רב. זו תהיה הופעה רביעית של שטילוב במשחקים האולימפיים אחרי בייג'ין, לונדון וריו דה ז'ניירו.

אנדריי מדבדב, סגן אלוף אירופה בקפיצות, סיים במקום ה-19 במוקדמות הקפיצות עם 14.116. הוא לא העפיל לגמר ויצטרך לנסות להשיג את הקריטריון לטוקיו דרך גביעי העולם.

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנו מאושרים על תוצאות מתעמלי המכשירים באליפות העולם בשטוטגרט! ההובלה המקצועית של הענף מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ומתעמלי הנבחרת חוזרים עם הישגים שמדברים בעד עצמם. ארטיום דולגופיאט עם ביצועים מצוינים, השגת הקריטריון האולימפי ועלייה לגמר הקרקע מהמקום הראשון ואלכס שטילוב שביצע תחרות מצוינת, השיג את הקריטריון ובדרכו למשחקים האולימפיים בפעם הרביעית.
מבחינתנו המשימות החשובות ביותר הושגו וכעת אנו מתרכזים בגמר הקרקע בו עתיד להשתתף ארטיום, בתקווה לחזור עם מדליה אישית".