"אני מאמן שלושה ספורטאים שבקושי מצליחים להתקיים"

רץ העבר ומאמן ההווה יוסף גזאצ'ו תקף את איגוד האתלטיקה: "רובנו עובדים בהתנדבות"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.01.20 - 18:35
גזאצ'ו תוקף (איגוד האתלטיקה)
גזאצ'ו תוקף (איגוד האתלטיקה)
תחילת כתבה

בשני האחרון איגוד האתלטיקה הישראלי ערך טקס מצטיינים לשנת 2019, אבל מסתבר כי מהטקס עלתה גם ביקורת על ההתנהלות כלפי המאמנים והספורטאים. אלוף ישראל לשעבר בריצות ארוכות, השיאן הלאומי ל-1,500 מטרים, 3,000 מטרים ו-5,000 מטרים ומאמן ההווה יוסף גזאצ'ו פרסם היום (שישי) פוסט חריף בפייסבוק בו זעם על אי ההשקעה של האיגוד.

"הופתעתי לקרוא את מה שאמר מאמן השנה דן סלפטר לאחר הזכייה בטקס המצטיינים של איגוד האתלטיקה: 'בשנים אחרונות יש השקעה במאמנים ישראלים' במי בדיוק השקיעו? כנראה שבך משקיעים דן, ובצדק, אבל חשוב להבהיר שרוב המאמנים לא מתוגמלים בהתאם להישגים שלהם והם מאמנים את הספורטאים, ממש כך, בהתנדבות".

"דבר נוסף, אומר דן ש'השקעה בספורטאים ישראלים היא חסרת פרופורציה לטובה וזה יכול לגרום לשובע ולדכוי'. אני מאמן שלושה ספורטאים בסגל האולימפי שבקושי מצליחים להתקיים. משכורת של שכר מינימום ובשנה אולימפית טיפה יותר - זה לא שפע זה בקושי מצליח לקיים משפחה. הספורטאים האלה אומנם בחרו בקריירה הזו, אבל הם מקריבים כל כך הרבה, עובדים קשה רחוקים מהמשפחות ובקושי רב מצליחים להתפרנס בכבוד. שפע זה לא, אבל זה בהחלט מדכא".

"אני כותב את הדברים האלה לא כדי לקטר, אלא מהלב שרוצה בהצלחת הספוטאים והענף לא פחות מאף אחד אחר. אבל אני מרגיש שאני חייב לתת זווית אחרת לדברים כפי שאני ועוד מאמנים חווים את המציאות בענף האתלטיקה", חתם גזאצ'ו.

דן סלפטר מסר לערוץ הספורט בתגובה: "מודה לגזאצ'ו על הפרגון ומאחל לכל האתלטים בישראל לשאוף ולהתפרנס מהישגים בתחרויות ריצה בזירה הבינלאומית".