6.18: מונדו דופלנטיס שבר שוב את שיא העולם במוט

הכוכב העולה של האתלטיקה העולמית עשה היסטוריה פעם נוספת, שבוע אחרי שניתץ את שיאו של לאבילני בטורון. השבדי קבע את התוצאה המדהימה בגלזגו, שיפור של ס"מ אחד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.02.20 - 16:57
תחילת כתבה

לענף האתלטיקה יש גיבור חדש שלא עוצר. מונדו דופלנטיס שבר היום (שבת) שוב את שיא העולם בקפיצה במוט, כשקבע 6.18 מטרים באליפות בגראנד פרי גלאזגו. הוא עשה זאת שבוע בלבד אחרי שניתץ את שיאו של רנו לאבילני וקבע 6.17 בפולין. כמה גבוה הוא עוד יקפוץ?

בתחרות הגרנד פרי בסקוטלנד הציג השבדי את הכרטיס הבא: הוא עבר 5.50 מטרים, לאחר מכן 5.75 בניסיון שני, 5.84 ו-6 מטרים. לאחר שהבטיח את זכייתו בתחרות, העלה את הרף ל-6:18 מטרים ועבר את הגובה המדהים הזה בניסיון ראשון.

מדובר כמובן בשיא נוסף שנקבע בתחרות אולם, בה הרוח אינה מהווה פקטור. גם שיאו של לאבילני שעמד על 6.16 מטרים נקבע בעולם בדונייצק בעוד האחרון לשבור את שיא העולם באולם פתוח הוא כמובן סרגיי בובקה האגדי שקבע 6.14 ב-1994.

"היתה תחרות ממש נהדרת", אמר דופלנטיס הנרגש בסיום."היתה אנרגיה מטורפת והקהל נתן לי כל מה שהייתי צריך בשביל לעבור את הרף". אגב, על שבירת השיא, מונדו בן ה-20 שלשל לכיסו 30 אלף דולר.

עם כל הכבוד לשיא העולם, המטרה האמיתית של דופלנטיס היא זכיה בזהב במשחקים האולימפיים. אם מונדו אכן יעשה זאת הוא יהפוך לצעיר ביותר להיות אלוף אולימפי בקפיצה במוט מאז ביל מילר בלוס אנגל'ס 1932. בכושר הנוכחי שלו ובמוטיבציה שמראה, השמיים הם הגבול עבורו.