התקווה: לונה צ'מטאי ניצחה במרתון טוקיו עם שיא אדיר

חודשים לפני המשחקים האולימפיים, עוד הישג ענק לרצה הישראלית: קבעה 2:17:45 שעות - שיפור של יותר משתי דקות לשיא ישראל

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.20 - 07:27

תגיות: לונה צ'מטאי

תחילת כתבה

הישג ענק נוסף בקריירה ללונה צ'מטאי-סלפטר, חודשים ספורים לפני פתיחת המשחקים האולימפיים. הרצה הישראלית ניצחה במרתון טוקיו, שנחשב לאחד מהגדולים בעולם, תוך שהיא עוצרת את השעונים אחרי זמן מדהים של 2:17:45 שעות - שיפור של שתי דקות ושניה לשיאה הקודם בריצה הקשה ביותר בעולם האתלטיקה. בנוסף, היא קבעה שיא מסלול חדש ואת התוצאה השישית בטיבה בהיסטוריה (!!).

יש לציין כי מסלול המרתון במשחקים האולימפיים לא ייערך בטוקיו עצמה, אלא בעיר המרוחקת כ-800 קילומטרים ממנה, זאת בשל הלחות הגבוהה בבירה במהלך התקופה המדוברת.

"אני מאוד מרוצה מהביצועים שלי היום, ההכנה שלי אפשרה לי לשפר את השיא האישי. אני מרגישה שהתוצאה מחזירה לי על כל העבודה הקשה שנעשתה בחודשים האחרונים", אמרה הרצה הנפלאה לאחר הריצה. "לצערי, בשני המרתונים האחרונים לא יכולתי לבטא את עצמי ביום המירוץ, אבל היום כל התנאים היו מושלמים כאן בטוקיו. רוח הפנים פגעה מק"מ 35, אבל כל כך רציתי לנצח פה ולהשיג שיא אישי חדש כך שרצתי כמה שיותר מהר והגעתי לבסוף במקום הראשון וזכיתי במרתון".

עם הניצחון והתוצאה ההיסטורית מבחינתה במרתון טוקיו, מקבעת את עצמה עוד יותר צ'מטאי-סלפטר כאחת התקוות הגדולות ביותר של ישראל, אם לא הגדולה מכולן, למדליה במשחקים האולימפיים. הרצה ייצגה את המדינה במשחקים בריו לפני ארבע שנים, אבל אז פרשה מהמרתון בק"מ ה-33, זאת בעקבות פציעה. שנתיים מאוחר יותר, באליפות אירופה בברלין, זכתה במדליית הזהב בריצה ל-10,000 מטר. היא מחזיקה בשיא ישראל בכל הריצות הארוכות, וכעת גם בשיא התחרות היוקרתית בבירת יפן.