"גנזדילוב הוטרדה מינית במהלך החקירה"

העו"ד של אתלטית העבר, אורית חיון: "השתמשו בשפה בוטה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.20 - 16:42
תחילת כתבה

בית המשפט התיר היום (שני) לפרסם את שמה של סבטלנה גנזדילוב, אלופת ישראל לשעבר בקפיצה לרוחק, ריצת 100 מטר משוכות וקרב 7, שעל פי כתב אישום שהוגש נגדה ניהלה רשת זנות באיזור המרכז. גנדזילוב, שעל פי החשד גייסה את הקורבנות, כופרת בהאשמות נגדה. "היא אשה ללא עבר פלילי, שבאמת תרמה למדינה ובעלת מדליות זהב", ציינה עורכת דינה אורית חיון ל"חמש באוויר".

עוד הוסיפה חיון: "יש לה גרסה שהיא מסרה בחקירה ואני מניחה שחלק מהדברים שאמרה יתבררו במהלך ניהול התיק. הרבה פעמים מה שטוענים שיש זה לא מה שיש בסופו של יום ולא מה שאפשר להוכיח בסופו של יום. יש פה גברת שמתמחה בעיסוי בתחום הספורט. זה שאנשים נכנסים לקבל מסאז'ים, זה לא אומר בהכרח שום דבר. הרבה ראיות שיכולות להתפרש בצורה אחת, יכולות להתפרש גם בצורה אחרת".

חיון טוענת כי למרות עברה הפואר, גנזדילוב לא תוגמלה כראוי להישגיה והתפרנסה כחוק: "ספורטאים במדינת ישראל, במיוחד במקצועות האתלטיקה הם אנשים שלא מתוגמלים כראוי, הם אנשים שלא מוערכים כראוי, הם אנשים שלא מפורסמים כראוי. אין תקציבים, אין חסויות, אין שום דבר. האנשים האלה בקושי חיים. היא עבדה כחוק וכראוי".

לחיון טענות קשות נגד התנהלות החקירה נגד מרשתה: "לאף אחד לא נעים להיות עצור במשך 23 יום. אני בעד לנהל חקירות, אבל חשוב במדינה דמוקרטית לנהל אותן בצורה הוגנת ומכבדת כל אזרח ואזרח. היו לנו טענות על התנהלות החקירה תוך שימוש בשפה בוטה, בקללות, בהטרדה מינית, שהגשנו נגדה תלונה למח"ש.  מתנהלת כרגע חקירה במח"ש. זו לא הייתה הטענה היחידה. חלק מהחקירה צולמה וחלק לא. לא מצלמים אדם במשך 24 שעות. בדרך כלל, כשמטרידים אותו לא מצלמים את זה".