שיא עולם בחצי מרתון, סלפטר במקום ה-12

נבחרת הגברים סיימה שביעית. גטהון השווה את השיא הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.10.20 - 13:35

תגיות: חצי מרתון

תחילת כתבה

פרס ג'פצ'ירצ'יר שברה היום (שבת) פעם נוספת את שיאה בחצי מרתון (21.1 ק"מ) באליפות העולם שנערכה בפולין. הרצה מקניה קבעה זמן של 1:05:16 שעות וסיימה ראשונה בתום מרוץ דרמטי במיוחד, שנערך בהשתתפות נשים בלבד.

הרצה הישראלית, לונה צ'מטאי סלפטר, סיימה במקום ה-12 והשוותה את הישג השיא של ספורטאי או ספורטאית ישראלים באליפות עולם בחצי מרתון. צ'מטאי, שעוד לא רצה את המרחק הזה במסגרת תחתרותית, כיוונה למקום העשירי אבל הסתפקה במקום ה-12 עם זמן של 1:08.31 שעות.

מאור טיורי סיימה במקום ה-53 בתוצאה של 1:12.27 שעות, תוצאה אשר מהווה עבור מאור שיא אישי חדש, שיפור 2 דקות ו-27 שניות מהשיא הקודם שעמד על 1:14.54 שעות.

אצל הגברים נבחרת ישראל סיימה היום במקום ה-7 מתוך 21 באליפות העולם בחצי מרתון, שהתקיימה בפולין.

טדסה גטהון (הפועל עמק חפר) השווה את השיא הישראלי כאשר סיים במקום ה-25 עם התוצאה 1:00.52 שעות שיפור  1:46 דקות לשיאו הקודם. מארו טפרי (מכבי תל אביב) סיים במקום ה-28 בתוצאה 1:00.58 שעות.

כמו כן, גירמה אמרה (הפועל אורן השרון) סיים במקום ה-39 עם שיא אישי חדש, בתוצאה 1:02.03 שעות, שיפור של 49 שניות לשיאו הקודם. שמואל אבוהאיי (אתלטי הסמטה) סיים במקום ה-91 עם שיאי חדש בתוצאה 1:04.21 שעות, שיפור של 5:22 דק'.

"אני שמח מאוד שהשוויתי את השיא הישראלי", אמר טדסה גטהון. "אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה והאימונים לא היו קלים, אבל הגעתי לפה וקבעתי שיא אישי חדש. אני גאה להשוות שיא של אתלט כמו מארו, נתנו הופעה טובה מאוד באליפות ואני גאה בכל הנבחרת".

זוהר זימרו הוסיף: "אני מאוד גאה בטדסה, להגיע למפעל בינלאומי כמו אליפות העולם ולהשוות את השיא הישראלי זאת גאווה גדולה, בטח בתקופה כזאת שבה האימונים הם בשגרת קורונה. לטדסה יש ברגליים את מה שצריך, תמיד אמרתי שזה בסוף יתפוצץ והיום זה קרה. עכשיו מסתכלים קדימה. אני שמח מאוד וגאה בנבחרת ישראל שסיפקה פה הופעה מכובדת מאוד וסיימה במקום ה-7 הבינלאומי".

איתי מגידי, מהמחלקה ההישגית ומנהל המשלחת לפולין, אמר: "תחרות טובה מאוד למשלחת הישראלית. בצד הנשי שיא אישי מצוין למאור טיורי שתמשיך לרדוף אחרי הקריטירון האולימפי במרתון לטוקיו, וריצה סבירה של לונה שעדיין בין שלוש האירופאיות הראשונות. עם רצה נוספת שלנו (סלאמוויט/ביטי) הקבוצה הייתה יכולה להתמקם בשמינייה הראשונה כמו הגברים".

"בגברים, הייתה ריצה מצויינת למרות היעדרות של היימרו ופציעה של גשאו ברגע האחרון. זה עדיין מיקום שיא בתחרות (7 עולמי) לאחר שהיינו מקום 10 במהדורה הקודמת בוולנסיה 2018. חשוב יותר, אנחנו מקום 2 באירופה אחרי צרפת (ולפני איטליה,  ספרד, גרמניה, בריטניה, טורקיה) עם ממוצע של 61:17, השוואה של השיא הישראלי של טדסה הצעיר, שיאים אישיים רשמי של גירמה ושמואל. בהחלט נבחרת חזקה שתדבר בשנים הקרובות בתחרויות הקבוצתיות באליפויות אירופה ועולם".