הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יונתן קפיטולניק אלוף העולם בקפיצה לגובה עד גיל 20

אם חשבתם שארבע מדליות במשחקים האולימפיים מספיקות, הגיע הישג אדיר נוסף בכחול ולבן. הקופץ בן ה-18, שהגיע כאלוף אירופה, עבר 2.26 מ' (שיא אישי) והבטיח את מדליית הזהב בניירובי. בגמר ריצת 200 המטרים, בלסינג אפריפה סיים במקום השביעי עם זמן של 21.03 שניות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.21 - 17:36
תחילת כתבה

גאווה ענקית. אחרי המשחקים האולימפיים המצוינים של המשלחת הישראלית בטוקיו, עם ארבע מדליות כולל שתיים מזהב ושתיים מארד, ההישגים של הנציגים שלנו בכחול-לבן בחו"ל נמשכים גם באליפות העולם באתלטיקה עד גיל 20. יונתן קפיטולניק, הקופץ לגובה בן ה-18, זכה במדליית זהב והפך לאלוף העולם.

קפיטולניק עבר 2.19 מטרים בניסיון הראשון. פסילות של יריבים מפולין ומאיטליה באותו הגובה הבטיחו לו את המקום הראשון ומדליית זהב היסטורית לישראל באליפות העולם עד גיל 20 הנערכת בניירובי, קניה. יש לציין שקפיטלוניק הוא גם אלוף אירופה המכהן וכעת השלים "דאבל" יוקרתי.

הישראלי ויתר על גובה התחלתי של 2.00 מטרים, והחל את האליפות בגובה 2.06 מטרים. משם היה היחיד שעבר את כל הגבהים בניסיון הראשון שלו: 2.06, 2.10, 2.14, 2.17 ו-2.19. לאחר מכן הוא המשיך את הקפיצות שלו לבד והצליח בניסיון הראשון לעבור גם את ה-2.26 מטרים, שזה שיא אישי חדש מבחינתו. אחר כך הרים הוא הרף ל-2.31 מטרים, אך פסל שם שלוש פעמים.

"אני דוחף את עצמי בכל אחת מהקפיצות ועושה את הכי טוב שלי וזו הסיבה ששמחתי כל כך בכל פעם שעברתי את הרף בניסיון הראשון", התרגש האתלט בסיום. "עברתי את המטרות שלי וזה היה נהדר, ואז את הרף האחרון פסלתי. זו הייתה הפעם הראשונה שלא הצלחתי לעבור ואמרתי לעצמי 'זה בסדר, אני עדיין שמח. זו תחרות ארוכה ואני אתן את כל כולי'. בסוף יצא בסדר".

מאוחר יותר, היה לנו נציג ישראלי נוסף באליפות - בלסינג אפריפה. הרץ לקח חלק בגמר ה-200 מטרים בניירובי, וסיים במקום השביעי עם זמן של 21.03 שניות.

צפו בגמר >>>