הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התקווה בקניה: צפו בקפיטולניק על הפודיום

מרגש: הישראלי הצעיר קטף את הזהב בקפיצה לגובה עד גיל 20

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.08.21 - 14:40
תחילת כתבה

אחרי ששמענו פעמיים את "התקווה" במשחקים האולימפיים בטוקיו, ההמנון הלאומי התנגן גם בניירובי, קניה. היום (ראשון) יונתן קפיטולניק עלה על ראש הפודיום וקיבל את מדליית הזהב לאחר שהפך אתמול לאלוף העולם בקפיצה לגובה עד גיל 20.

מה הייתה הדרך שלו לזהב היוקרתי? קפיטולניק בן ה-18 עבר 2.19 מטרים בניסיון הראשון, ובהמשך פסילות של יריבים מפולין ומאיטליה באותו הגובה הבטיחו לו את המקום הראשון ומדליית זהב היסטורית לישראל באליפות העולם עד גיל 20. יש לציין שקפיטלוניק הוא גם אלוף אירופה המכהן ובכך השלים "דאבל" מרשים.

הישראלי ויתר על גובה התחלתי של 2.00 מטרים, והחל את האליפות בגובה 2.06 מטרים. משם היה היחיד שעבר את כל הגבהים בניסיון הראשון שלו: 2.06, 2.10, 2.14, 2.17 ו-2.19. לאחר מכן הוא המשיך את הקפיצות שלו לבד והצליח בניסיון הראשון לעבור גם את ה-2.26 מטרים, שזה שיא אישי חדש מבחינתו. אחר כך הרים הוא הרף ל-2.31 מטרים, אך פסל שם שלוש פעמים.

"אני דוחף את עצמי בכל אחת מהקפיצות ועושה את הכי טוב שלי וזו הסיבה ששמחתי כל כך בכל פעם שעברתי את הרף בניסיון הראשון", התרגש האתלט בסיום. "עברתי את המטרות שלי וזה היה נהדר, ואז את הרף האחרון פסלתי. זו הייתה הפעם הראשונה שלא הצלחתי לעבור ואמרתי לעצמי 'זה בסדר, אני עדיין שמח. זו תחרות ארוכה ואני אתן את כל כולי'. בסוף יצא בסדר".