הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מדהים: אפריפה אלוף העולם עד גיל 20

בלתי נתפס! האצן הישראלי קבע שיא אליפות עם 19.96, ניפץ שוב פעם את שיא ישראל, הפך לרביעי עד גיל 20 שיורד מ-20 שניות במקצה, וזכה בזהב בריצה ל-200 מטר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.22 - 02:12

תגיות: אתלטיקה

בגיל 18, בלסינג אפריפה הוא העתיד של האתלטיקה הישראלית, והלילה (בין חמישי לשישי), הוא רשם הישג היסטורי עבור ישראל, הישג בלתי נתפס של ממש, כאשר סיים במקום הראשון בריצת ה-200 מטר, במסגרת אליפות העולם עד גיל 20 שנערכת בקולומביה, עם שיא תחרות - 19.96 שניות. פשוט מדהים. 

אפריפה הצליח להדביק את לטסיל טבוגו, אלוף העולם עד גיל 20 ב-100 מטרים ומי נחשב לפייבוריט הגדול לפני הריצה. זאת לאחר פיניש מדהים ב-50 מטרים האחרונים של הגמר, כשהוא שולח את החזה ראשון לקו הסיום בקאלי. רק לאחר המתנה מורטת עצבים בקו הסיום, התבשרנו כי אפריפה הקדים בשש אלפיות השניה את האצן מבוצוואנה.

השניים השאירו אבק ליתר המתחרים, כאשר קאלב לואו האוסטרלי הגיע למקום השלישי עם זמן של 20.48 שניות. אפריפה, שנחשב לתקווה הגדולה של האתלטיקה הישראלית למשחקים האולימפים פריז 2024, השלים את ריצת חייו כאשר הוא עושה זאת עם רוח נגדית של 0.1. נתון שרק מעצים עוד יותר את ההישג הפנומנלי שלו.

עם 19.96 שניות הפך אפריפה לרץ הרביעי בהיסטוריה שיורד מ-20 שניות בריצה הזאת עד גיל 20, אחרי אריון נייטון, אוסיין בולט האגדי וטבוגו. אגב, תוצאה כזו בחודש הקודם באליפות העולם לבוגרים ביוג'ין, היתה מעניקה לו מקום שישי בגמר, היפותטית כמובן.

האצן הישראלי, ששבר את השיא הישראלי שלוש פעמים במהלך התחרות, יראה את עצמו מועמד לזכות במדליה באליפות אירופה לבוגרים שתתקיים החודש במינכן. בתקווה שירשום עוד פרק מופלא בעליה המטאורית שלו בעולם האתלטיקה.