הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברשימה עם בולט: מספרי הלילה המדהים של בלסינג אפריפה

הישראלי נכנס לטופ 5 בריצת 200 מטר ל-U20 עם תוצאה שהייתה בולטת גם בתחרויות בוגרים. עמי ברן, יו"ר האיגוד: "להסיר את הכובע, זו גאווה למדינת ישראל ולספורט". עד כמה גדול ההישג?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.22 - 10:37

עתיד מבטיח. את מה שבלסינג אפריפה עשה הלילה (בין חמישי לשישי) באליפות העולם עד גיל 20 בקאלי, קולומביה, אנחנו מקווים שנזכיר כשיעמוד על במות גדולות בקריירה שלו. בגיל 18, האתלט הישראלי גנב את ההצגה בגמר ה-200 מטר ועם שיא תחרות (שכמובן הפך לשיא הישראלי) של 19.96 שניות זכה את מדליית הארד והקדים את לטסיל טבוגו הפייבוריט בפיניש מדהים.

עד כמה מדהים ההישג של אפריפה? ובכן, האצן הישראלי ממכבי תל אביב הפך לרץ הרביעי בהיסטוריה שיורד מ-20 שניות בריצה הזאת עד גיל 20. מי לפניו ברשימה? אריון נייטון, אוסיין בולט האגדי וטבוגו עצמו - אלוף העולם העולם עד גיל 20 ב-100 מטרים, שאותו אפריפה כאמור הקדים הלילה בריצה בפוטו פיניש בלתי נתפס ובלתי נשכח עבור ישראל.

מדובר למעשה בהישג הירואי ובלתי נתפס בקנה מידה של אצן ישראלי. מעבר לקרבה לבולט בטבלת הרצים הצעירים, מה שמן הסתם מעורר בכולנו תקוות גדולות מאוד לעתיד, התוצאה שאפריפה רשם הלילה הייתה מקנה לו את המקום השישי באליפות העולם לבוגרים שרק לאחרונה התקיימה ביוג'ין, אורגון שבארצות הברית.

 "היום ראינו תוצאה נוספת של התמדה וכוח רצון", אמר יו"ר איגוד האתלטיקה עמי ברן. "אפריפיה ומאמנו איגור בלון הוכיחו היום שאם תחלום על זה, תוכל להגיע לאן שאתה רוצה. אני כל כך גאה בהם ובכל האתלטים והמאמנים הנמצאים באליפות הזו. להסיר בפניהם את הכובע על המאמצים והגאווה שהם מביאים למדינת ישראל ולספורט הישראלי.

אין ספק שהאצן הישראלי, ששבר את השיא הישראלי שלוש פעמים במהלך התחרות הנוכחית, יראה את עצמו מועמד לזכות במדליה באליפות אירופה לבוגרים שתתקיים החודש במינכן. גם שם נישא את עינינו לעברו בתקווה גדולה עבורו לרשום עוד פרק מופלא בעליה המטאורית שלו בעולם האתלטיקה.