הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גם לרדת מ-20 שניות וגם זהב - בלתי נתפס"

אפריפה הנרגש לאחר הזכייה באליפות העולם: "זאת הריצה הכי טובה בחיים שלי"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  05.08.22 - 10:10

בלסינג אפריפה עשה היסטוריה הלילה (בין חמישי לשישי) כשזכה במדליית הזהב בריצת 200 מטרים בתוצאה של 19.96 שניות, והתקשה למצוא את המילים אחרי ההישג: "אני כל כך נרגש, אין לי מילים. לשנייה חשבתי 'אוקיי, אני במקום השני ואני שמח מאוד לסיים שני אחרי טבוגו'. הגשמתי חלום".

אפריפה לא רק שבר את שיא ישראל, אלא גם את שיא האליפות, והתייחס להתעלות האדירה שלו בגמר: "עד היום, זה המירוץ הטוב ביותר שרצתי בחיים. אני באמת אסיר תודה על ההופעה. לא כולם יכולים לרוץ את הזמנים המהירים האלה ארבעה ימים ברציפות".

"אין לי מילים", סיכם האצן ממכבי תל אביב. "אני ממש מתרגש. לא ציפיתי בכלל לזה. בטח לא בפורום כזה. לא תיארתי לעצמי שאגיע למעמד כזה. זה היה החלום שלי ואני שמח שזה התגשם. אני מאוד מאושר. אין סיכוי שאני אצליח לישון. לא ציפיתי בכלל שאהיה ברמה כזאת, לרדת מ-20 שניות זה עולם אחר ואף אחד לא דמיין את זה. גם פודיום גם לרדת מ-20 שניות וגם אלוף עולם זה חלום שנהפך למציאות, זה לא נתפס בכלל".

יגאל בלון מאמנו: "כיוונתי לאליפות הזאת לפודיום, אבל בלי מספרים. לא ידענו איפה נוכל לסיים אבל ככל שהתקרבנו לאליפות וראיתי שכל מה שתכננו יוצא לפועל, אז כל הסיפור הפך לאיך להגיע בריאים וחזקים בנפש ועברנו את המבחן הזה. מה הלאה? נגיע לאליפות אירופה ושם נדבר

"היום ראינו תוצאה נוספת של התמדה וכוח רצון", אמר יו"ר איגוד האתלטיקה עמי ברן. "אפריפה ומאמנו איגור בלון הוכיחו היום שאם תחלום על זה, תוכל להגיע לאן שאתה רוצה. אני כל כך גאה בהם ובכל האתלטים והמאמנים הנמצאים באליפות הזו. להסיר בפניהם את הכובע על המאמצים והגאווה שהם מביאים למדינת ישראל ולספורט הישראלי.

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי, בירך: "הוועד האולימפי מברך את בלסינג אפריפה, יגאל בלון, איגוד האתלטיקה ואגודת מכבי תל אביב על הזכייה במדליית הזהב באליפות העולם לנוער עם השיא המדהים של האתלט הישראלי בלסינג אפריפה.

"הישג זה מצטרף לזהב העולמי והאירופאי של יונתן קפיטולניק קופץ הגובה שלנו משנת 2021 ומעיד על הפוטנציאל הרב של הכשרונות הישראלים. בעונת 2022 אנחנו רואים את הפריחה  באתלטיקה, שחיה, התעמלות, ג'ודו, טאקוונדו, סייף, קליעה, קשתות,טיפוס ושייט בקרב הנוער ההישגי שם טמון הפוטנציאל של הספורט האולימפי ל-LA2028".

"התוצאה של בלסינג אפריפה מדורגת במקום ה 15 בעולם לבוגרים דבר שמקנה לו כניסה לסגל הכסף האולימפי(6,000 ש"ח לחודש )ומענק מקרן משותפת של משרד הספורט והוועד האולימפי על סך 10,000 ש"ח ולמאמנו 5,000 ש"ח. כבר עוד שבועיים יתחרה בלסינג באליפות אירופה לבוגרים במינכן והתוצאה שלו היא הטובה באירופה בשנה זו".