הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אגדה בארץ אחרת": בגאנה התרשמו מאפריפה

הישראלי עשה היסטוריה, בעולם פרגנו: "הדהים את הפייבוריט לזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.22 - 11:16

את הלילה (בין חמישי לשישי) הזה בלסינג אפריפה לא ישכח לעולם. מי שנחשב לעתיד של האתלטיקה הישראלית הדהים את העולם כולו ועם תוצאה היסטורית של 19.96 שניות בגמר ה-200 מטר באליפות העולם U20 הקדים את המועמד הוודאי לזהב, לטסיל טובגו, בדרך לזכייה מדהימה בסיומה של דרמה עוצמתית במיוחד בקולומביה. בעקבות זאת, תקשורת האתלטיקה העולמית געשה.

"אפירפה פשוט הדהים את טבוגו", נכתב בסוכנות הידיעות 'רויטרס', "טבוגו היה פייבוריט ברור ואפילו זכה להשוואות ליוסיין בולט, אבל התקוות שלו נמחקו על ידי אפריפה בסיומו של גמר מדהים".

גם ברשתות החברתיות, חובבי אתלטיקה שונים בעולם נדהמו מהריצה האדירה של אפריפה. בחשבון הטוויטר הרשמי של איגוד האתלטיקה העולמי "World Athletics" נכתב: "איזו ריצה! אפריפה הקדים את המקום השני ב-6 אלפיות השנייה". בנוסף, ציינו כי הזכייה של אפריפה הייתה חלק מריצת ה-200 מטרים הראשונה בהיסטוריה של ה-U20 שבה שני רצים יורדים מרף 20 השניות.

ברשת התקשורת "GTV SPORTS+" מגאנה, מדינה המוצא של הוריו, נדהמו מהריצה האדירה של אפריפה: "בלסינג הדהים את לטסיל טבוגו והקדים אותו בקו הסיום בדרך לזכות במדליית הזהב בתוצאה של 19.96 שניות". העיתונאי הגנאי גודפרד בואפו כתב: "טבוגו יצא מאוכזב אחרי הפסד לאפריפה על קו הסיום, האם זו תחילתה של יריבות?". במקביל, כתב נוסף מגאנה, פרנסיס אופורי קואנסה, קבע שאפריפה הוא "אגדה בארץ אחרת".