הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אפריפה: "רציתי שיבינו שעם ישראל חי"

אלוף העולם עד גיל 20 ב-200 מטר: "בכלל רציתי להיות כדורגלן כמו פוגבה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.22 - 21:34

בלסינג אפריפה רשם בלילה שבין חמישי לשישי הישג היסטורי עבור הספורט הישראלי כאשר הצליח לזכות במדלית זהב באליפות העולם עד גיל 20 כאשר הצליח לרדת מה-20 שניות ולרשום שיא תחרות במקצה עם 19.96 שניות. האצן הצעיר, שנכנס לרשימה אחת יחד עם יוסיין בולט, סיפר על מה שעבר עליו בראיון לערוץ הספורט.

"אני עדיין לא מעכל. זה רגע שחלמתי עליו אבל לא הייתי בטוח אם יקרה. רציתי לרדוף אחרי החלום, אבל לא ידעתי שזה יקרה. התוצאה בעיקר הפתיעה אותי. אני מופתע מעצמי ועכשיו גם סגן אלוף אירופה וגם ברביעייה בהיסטוריה ליד בולט האגדי. אני ממש מופתע ועדיין לא מעכל את הרגע הזה".

אפריפה סיפר על ההתפתחות האישית שלו: "אני עובד קשה, משקיע את כל החיים בדבר הזה. התברכתי אז אני הולך עם זה עד הסוף. אם יש לי את זה בידיים וברגליים אז למה שלא אשתמש בזה. בלי יגאל המאמן שלי זה לא היה ככה. אני רוצה להגיד גם תודה לאיגוד האתלטיקה, לאגודת מכבי ת"א ולשופרסל שתומכים בי כלכלית".

על התחושות סיפר אלוף העולם עד גיל 20: "לא האמנתי שירדתי מה-20 שניות, זה לא נורמלי. לא חשבתי שזה יכול לקרות, ממש לא. אמרתי שאם אהיה קרוב ל-20 נמוך אקבל את זה באהבה. בריצה הזאת הייתי בחששות, נלחצתי והתרגשתי, גמר אליפות עולם בפעם השנייה. באמצע הריצה הבנתי שאני קרוב לטבוגו ואמרתי שאני חייב להיצמד אליו והרגשתי שהיה לי את זה ברגליים, ולקחתי את תואר אלוף העולם ב-200".

על התחושות שלאחר הזכייה אמר: "לא ציפיתי למה שקרה לי בפלאפון. כל עם ישראל וכל החברים והמשפחה שלחו הודעות, גם מחו"ל. אמרו שגאים בי, זה מטורף ולא ציפיתי לזה, זה היה הזוי. לעמוד על הפודיום היה מרגש, ישראל בטופ, זה מה שרציתי שיהיה, שיבינו שעם ישראל חי. היה לי חשוב להיות עם הדגל על הפודיום, והתקווה היה רגע מאוד מרגש".

על הכניסה לענף: "לא ידעתי מעבר למי זה בולט. לא חלמתי על להיות אצן, שיחקתי כדורגל עד גיל 14. רציתי להיות כמו פוגבה. זה לא היה קשור אליי אבל נכנסתי לעסק הזה והבנתי את הפוטנציאל שיש בי".

על המשך הדרך סיפר: "כבר היום ממשיכים למינכן לאליפות אירופה. קשה להשתחרר מהדבר הזה עדיין, מתרגשים מאוד אבל יוצאים מקולומביה ובגרמניה נשתחרר ונתפקס על התחרות הבאה. מי שמכיר אותי יודע שאני רעב מאוד ונחוש להצליח. אני משקיע בזה המון, יש לי את הפוטנציאל להצליח, מאמין שאוכל להגיע לעוד במות גדולות. הרעב בתוכי".