תחילת עידן. רשמי: שאראס חתם בבארסה לשלוש שנים

השמועות הפכו למציאות: מאמן ז'לגיריס ויתר על כחצי מיליון יורו בפנר ויכנס לנעליים של פשיץ'. השכר שירוויח, התקציב והסיבות שבגללן הבריז לטורקים - זה מה שמחכה לליטאי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 11:58
תחילת כתבה

יש מעט מאוד מאמנים שיכולים להרעיד את עולם הכדורסל האירופי בלי להוציא מילה אחת מהפה. ז'ליקו אוברדוביץ' הוא כזה, אטורה מסינה גם כן ואולי גם דימטריס איטודיס יכול להשתחל לרשימה. הבוקר (חמישי), שאראס, שהותיר את חובבי הז'אנר מרותקים למסכים ביממה האחרונה, הוכיח שגם הוא שייך לרשימה - כשהתמנה באופן רשמי למאמנה החדש של ברצלונה.

מאמן ז'לגיריס לא היה צריך הרבה. בצל מבול השמועות, הודעה אחת של ברצלונה על סיום הקדנציה של סבטיסלב פשיץ' - הציתה את האש בקרב הקהל. הטוויטר התמלא ציוצי שאראס, מיטב העיתונאים ניסו לקחת נתח מהסיפור וכל זה בלי שבאמת מישהו מהעוסקים במלאכה יגיד משהו בנושא - אבל הבוקר בארסה שמה סוף לשמועות.

שאראס היה האופציה השנייה של ברצלונה. האופציה הראשונה, כידוע, הייתה אוברדוביץ'. בארסה עקבה בסבלנות אחרי מצבו של אגדת הכדורסל והייתה מוכנה לפתוח את הכיס כדי להצמיד את המאמן הטוב ביותר לקבוצה הטובה ביותר, אבל ז'ליקו הבהיר בבירור שהוא צריך חופש. לפי כך, הקטאלונים פנו לאופציה השנייה, למי שיוכתר בעתיד, בעיני רבים, ליורש - לשאראס.

רבים הופתעו על ההודעה לפיה הוא סיכם עקרונית בקבוצה, בעיקר בגלל ההצעה המפתה מפנר. למעשה, יש שמועות שטוענות ששאראס בכלל סיכם עם ברצלונה על הצטרפותו עוד לפני סיום העונה. לטענת אותם אנשים, זאת גם הסיבה ששאראס המתין ובסופו של דבר ויתר על כחצי מיליון יורו יותר מאשר היה מקבל בטורקיה. המשמעות: החוזה בברצלונה יכול להגיע, פחות או יותר, עד 1.1 מיליון יורו בעונה.

"השיחות עם פנר נמשכו כבר זמן רב, אבל שאראס לא רצה לתת תשובה לפני שיידע מה עלה בגורל הליגה הספרדית ובגורלו של פשיץ'", כתבו בכלי התקשורת בספרד. "הוא תמיד חלם לחזור לברצלונה, זו עיר שהוא אוהב מאוד וכנראה שלא יהיה לו סיכוי טוב יותר לחזור מאשר עכשיו".

מלבד השמועות על סיכום שבעל פה, יש סיבה אחת נראית לעין שבגללה שאראס הסכים לוותר על חצי מיליון יורו בעונה - והיא תקציב השחקנים. בז'לגיריס, עם כל הכבוד, לשאראס לא הייתה הזדמנות אמיתית לזכות ביורוליג - בטח לא בעונה הבאה, אז תקציב השחקנים עלול לרדת עד לחמישה מיליון יורו (לבניית הסגל בלבד).

בפנר, הסיטואציה כבר הרבה יותר טובה עבור שאראס - שהיה מקבל כ-20 מיליון יורו לקניית שחקנים - אבל ברצלונה זו אופרה אחרת לגמרי. סגנית אלופת ספרד, שהחזיקה העונה בתקציב הגדול ביורוליג בצוותא עם צסק"א, צפויה להעמיד תקציב עתק של 40 מיליון יורו - כאשר היא כבר סיכמה עם ניק קלאת'ס וצפויה לשמור על ניקולה מירוטיץ'.

במקביל, על פי הדיווחים, שאראס צפוי למנות את עוזרו בז'לגיריס - דאריוס מסקוליונאס - לעוזר מאמן, אלא שאלופת ליטא בונה עליו למחליפו של שאראס. כך או אחרת, יהיה מעניין לראות איזה עוד הפתעות יש לליטאי בשרוול.